Knygos bičiulius subūrė Šiaurės šalių literatūra

Viešosios bibliotekos nuotr.
Skaitytojus kvietė „Šiaurės šalių kampelis“ Baisogalos bibliotekoje.
Šiaurės šalių literatūros savaitė – tai ilgiau nei 20 metų trunkantis kultūros projektas, kurio tikslas – skleisti skaitymo džiaugsmą, populiarinti literatūrą.

Šiais metais ji tęsėsi lapkričio 15–21 dienomis. Radviliškio viešoji biblioteka bei jos filialai garsiniams skaitymams ir rinkosi tai atitinkančias ištraukas: vaikams – iš Karin Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“, suaugusiesiems – iš Sally Salminen knygos „Katryna“.

Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje tradicinė savaitė pradėta vaikams skirtais skaitymais „Auštant“ žvakių šviesoje. Skaitymuose dalyvavo Vaižganto progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai. Jie klausėsi švedų rašytojos Astridos Lindgren kūrinio „Lota moka važiuoti dviračiu“.

Į Skaitytojų aptarnavimo skyriuje kvietusią „Sutemų valandą“ rinkosi bibliotekininkai, kuriuos pasitiko suomių rašytojų knygų paroda.

Kutiškių bibliotekoje knygos bičiulių grupė irgi buvo susibūrusi dalyvauti teminiuose skaitymuose. Pastarieji čia orientuoti į bendrystę, buvimą kartu, skaitant knygas.

Pociūnėlių bibliotekoje organizuotuose skaitymuose dalyvavo Pociūnėlių pagrindinės mokyklos jaunųjų kūrėjų būrelio vaikai. Po skaitymų surengta viktorina apie Šiaurės šalių literatūrą, kalbas bei geografiją.

Grinkiškio biblioteka į skaitymus jungėsi su miestelio Jono Poderio gimnazijos pradinukais. Po skaitymų susipažinta su Šiaurės šalimis, rašytojais.

Raudondvario bibliotekoje skaitymuose dalyvavo vietos Vaikų dienos centro vaikai.

Alksniupių bibliotekoje vykusios popietės metu mokiniams papasakota apie Šiaurės šalių literatūros savaitės prasmę. Paskui dalyviai klausėsi skaitomos ištraukos iš norvegų rašytojo Klauso Hagerupo knygelės „Mergaitė, norėjusi išgelbėti knygas“.

Baisogalos bibliotekos skaitytojus kvietė ,,Šiaurės šalių kampelis“. Čia jaunieji skaitytojai galėjo pavartyti, paskaityti Norvegijos, Švedijos, Danijos, Suomijos rašytojų kūrinius.

Šeduvos bibliotekoje kartu su jaunaisiais bibliotekos lankytojais aptarta tradicinės savaitės esmė, pagrindiniai tikslai – puoselėti garsinį skaitymą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą bei skatinti skaitymą.

Pakalniškių bibliotekoje susiburta su mažaisiais knygos bičiuliais pokalbiams apie svajones, ilgesį bei Šiaurės šalių literatūrą.

Šiaulėnų biblioteka taip pat prisijungė prie Šiaurės šalių literatūros skaitymų ir organizavo juos tiek suaugusiesiems, tiek vaikams.

Palonų bibliotekoje rengiamuose skaitymuose, skirtuose jaunimui, dalyvavo Palonų dienos centro ikimokyklinio ugdymo grupė „Pelėdžiukai“, o skirtuose suaugusiesiems – vyresnieji bibliotekos lankytojai.

Skėmių bibliotekoje vykusiuose skaitymuose dalyvavo kaimo mokyklos vaikai. Lankytojai susipažino su Šiaurės šalių literatūra, dalijosi mintimis apie perskaitytas knygas.

Šaukoto bibliotekos knygos mylėtojai renginyje ne tik perskaitė ištrauką, ją aptarė, bet ir susipažino su Šiaurės šalių kultūra.

Šniūraičių bibliotekoje į organizuotus skaitymus rinkosi skaitytojai, kurių pagrindinė įvardinta svajonė – kad laisvam skaitymui neatsirastų jokių kliūčių.

Sidabravo, Beinoravos, Tyrulių, Daugėlaičių, Žeimių ir Vėriškių bibliotekose skaitymai buvo orientuoti tik į suaugusiuosius.