„Knygų nameliai“ pasklido po Radviliškio rajoną

Viešosios bibliotekos nuotr.
Šaukoto bibliotekėlė.
Radviliškio viešosios bibliotekos iniciatyva Radviliškio mieste ir rajone įkurdinta 13 „Knygų namelių“.

Lapkričio mėnesį Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko baigiamasis projekto „Dalinkis knyga“ renginys. Jame ir buvo rajono seniūnijoms dovanoti „Knygų nameliai“.

Bendradarbiaujant su seniūnijomis, buvo išskirta 10 vietų 8 seniūnijose, kuriose numatyta statyti „Knygų namelius“. Tai – Grinkiškio, Tyrulių, Aukštelkų, Šaukoto, Sidabravo, Šiaulėnų, Skėmių, Radviliškio rajono seniūnijose. Jau visi „Knygų nameliai“ yra pastatyti ir juose apsigyveno knygos. Kiekvienas Radviliškio viešosios bibliotekos pastatytas namelis turi oficialų „Dalinkis Knyga“ ženklą su graviruotu registracijos numeriu ir yra matomas pasaulio „Knygų namelių“ žemėlapyje.

Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos iniciatyva 2017 metais Radviliškio autobusų stotyje buvo įrengtas pirmasis „Knygų namelis“. Antrasis „Knygų namelis“ papuošė Radviliškio laisvalaikio ir pramogų parką. Trečiasis įrengtas Radviliškio traukinių stoties keleivių salėje. Radviliškio viešoji biblioteka 2019 m. parengė ir įgyvendino projektą „Keliauju su knyga“ ir Šiaurės Lietuvos regione įrengė 12 tokių bibliotekėlių. „Knygų namelių“ projektas 2021 metais išaugino dar vieną – „Dalinkis knyga“.