Mažoji Veronika žmonių pagalbos dėka sėkmingai gydoma Amerikoje

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Sunkiausios dienos Veronikai ir jos mamai Oksanai jau praeityje. Žmonių finansinės paramos dėka nuo sausio mergaitė gydoma Amerikoje.
Žinia apie Lietuvos gyventojų solidarumą ir norą padėti apskriejo visą pasaulį. Tačiau žmonės mūsų šalyje „susimeta“ ne tik kariniam dronui „Bayraktar“, skirtam Ukrainai, bet ir dovanoja naujo gyvenimo viltį vaikams. Beveik 300 tūkstančių eurų žmonių parama tiesiogine prasme pastatys ant kojų penkiametę Veroniką, kuri šiuo metu gydosi Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Reikiamą sumą gydymui galėjo surinkti tik su žmonių pagalba

Apie neįtikėtino linksmumo ir guvumo vaiko istoriją „Šiaulių krašte“ rašėme kelis kartus. Veronika gimė be vienos kojytės, jos vietoje buvo tik nefunkcionali kojos užuomazga. Lietuvoje jai buvo pagamintas kojos protezas, tačiau Veronika negalėjo vaikščioti, nes negalėjo remtis sveikesne koja, kuri taip pat turėjo nemenkų pakitimų.

Veronikos mama Oksana Savutskaja, po mergaitės gimimo likusi viena su dviem vaikais, ieškojo gydymo galimybių, kad Veronika galėtų vaikščioti. Augdama mergaitė ėmė suprasti, kad ji kitokia, klausinėjo, kodėl kitos mergaitės bėgioja, o ji negali, lėlėms ėmė nulaužinėti vieną koją, nes pas ją yra būtent taip.

Pamačiusi televizijos reportažą apie panašaus likimo berniuką ir sužinojusi, kad jam ketina padėti pasiekimais šioje srityje žinomas JAV gydytojas iš Floridos Dror Paley, Oksana paprašė būtent šioje valstijoje gyvenančios savo mamos pasidomėti gydytoju, ligonine.

Informacija nudžiugino, nes gydymo rezultatai būdavo sėkmingi. Gydytojas atvyksta konsultuoti ir operuoti vaikų į medicinos centrą Varšuvoje. Ten nuvyko ir Oksana su dukrele. Įvertinęs mažosios būklę, amerikietis paaiškino, kad jai reikėtų trijų operacijų.

Kadangi Veronikos atvejis sudėtingas, operacijos ir reabilitacija turėtų būti atliekamos Amerikoje. Oksana greitai gavo ir informaciją, kiek tai kainuotų – 300 tūkstančių eurų. Ši suma buvo dar didesnė, tačiau Oksana paaiškino, kad reabilitacijos metu gyvens pas mamą ir važinės į ligoninę.

Tačiau suma nedirbančiai kineziterapeutei ir du vaikus auginančiai mamai buvo nerealiai didelė. Liko vienas kelias – prašyti žmonių pagalbos.

Oksana graudinasi, kalbėdama apie žmonių gerumą. Pirmasis Oksanos istoriją paviešino „Šiaulių kraštas“, vėliau – kitos šalies žiniasklaidos priemonės. Mergaitė sulaukė didelio žmonių palaikymo. Veronikai padėjo klubinės organizacijos. Viena aktyviausių – Šiaulių moterų LIONS klubas, skyręs ne tik reikšmingą finansinę paramą, bet ir pasiūlęs Veronikos istoriją Išsipildymo akcijai, kurios metu mergaitei buvo skirtos kelios dešimtys tūkstančių žmonių suaukotų pinigų. Finansinę pagalbą skyrė ne tik lietuviai, bet ir kitų šalių organizacijos. Mergaite rūpinosi labdaros ir paramos fondas „Vilties spindulėlis“.

Tam, kad Amerikos medikai Veroniką priimtų gydytis reikėjo iškart turėti visą reikalingą sumą. Šiek tiek trūko, trūkstamą dalį pasiskolino Oksanos mama.

Jau planuoja kelionę namo

Nuo sausio pabaigos Veronika su mama gyvena Floridoje. Vasarį buvo atlikta pirmoji operacija, kurios metu buvo ištiesinta koja, rekonstruotas kelio sąnarys, pėdoje suformuotas kulno kaulas, kurio nebuvo, koja gijimui įtvirtinta storame įtvare.

Operacija praėjo sėkmingai, tačiau prasidėjo komplikacijos. Vietoje 3 operacijų mergaitei teko ištverti dar 4 papildomas. Ant kojos čiurnos atsirado pūslės, kurioms trūkus atsivėrė žaizdos. Jos labai sunkiai gijo, tad teko net daryti odos persodinimą. Mergaitė kentė didelius skausmus, kankino bemiegės naktys. Nuo linksmuolės Veronikos veidelio dingo šypsena.

Papildomos operacijos buvo atliktos ligoninės sąskaita.

Šiandien jau įvyko visos trys suplanuotos operacijos, vyksta reabilitacija.

Oksana pasakojo, kad Veronika ant vienos kojytės jau pilnai atsistoja – koja tiesi, padas pilnavertiškas. Šiuo metu gaminamas kitos kojos protezas. Jį Veronika jau turėtų gauti šią savaitę. Tuomet mergaitė per reabilitaciją bus mokoma vaikščioti.

„Veronika – mano didvyrė, nes tai ką vaikas ištvėrė, yra nerealu. Aš labai ja didžiuojuosi. Pagaliau ir šypseną vaiko veidelyje matau, ir daineles dainuoja. Kiekvienas rytas prasideda nuo dainos“, – šypsosi Oksana.

Ji dėkinga kiekvienam, savo parama dovanojusiam Veronikai viltį vaikščioti. Net ir didžiausio skausmo akimirką mergaitė visuomet žinojo, kad ji pakentės, tačiau svarbiausia – galės vaikščioti.

Veronika su mama jau turi bilietus atgal į Lietuvą. Grįžti planuoja liepos pabaigoje. Oksana sako pasiilgusi su teta Šiauliuose likusio paauglio sūnaus. Mama tiki gydytojo pažadu, kad Veronika grįš „ant savo kojų“. Mamos širdis kupina dėkingumo kiekvienam žmogui, išgirdusiam jos pagalbos prašymą. Oksana sakė, kad niekada nebūtų patikėjusi, kad žmonės tokie geri ir gali tiek daug padaryti dėl jos vaiko.

Susijusios naujienos