Ežerų ir upių vanduo jau sušilo maudynėms

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

Nors Lietuvoje oficialiai maudynių sezonas prasideda tik birželio pradžioje, tačiau prie vandens telkinių – vis daugiau poilsiaujančiųjų. Įprastai gegužės mėnesio paskutinio dešimtadienio vidutinė vandens temperatūra Lietuvos upėse ir ežeruose siekia 15–16 laipsnių šilumos. Šių metų pavasaris negailėjo šiltų orų, todėl ir dalis upių bei ežerų jau spėjo įšilti iki 19–21 laipsnių. Maudantis komfortas jaučiamas, kai vandens temperatūra pakyla per 18 laipsnių šilumos.
Iki gegužės 24 dienos buvo stebimas ryškus vandens telkinių temperatūros kilimas, kuriam darė įtaką saulėti ir šilti orai. Tačiau šią savaitę kiek atvėsus orams didžiojoje dalyje šalies upių vandens temperatūra nukrito ir svyruoja nuo 15 iki 17 laipsnių (Šventojoje, Merkyje, Nemune, Neryje, Žeimenoje, Šalčioje ir Ventoje). 
Uždaruose vandens telkiniuose temperatūra dar taip greit nesureagavo į orų permainas, todėl Baluošo, Spindžiaus, Alnio ir Girutiškio ežeruose vandens temperatūra laikosi 17–19 laipsnių. Ežerų vanduo pasižymi skirtingos temperatūros sluoksniais, todėl įšilęs gali būti tik paviršinis sluoksnis, o giliau temperatūra ryškiai mažesnė. 
Upių vandens temperatūrai pasiekus 18  laipsnių, tikėtina, kad tokia ji vyraus ir didžiojoje upės dalyje ir priekrantėje, ir centre). Kuršių marių vandens temperatūra ties Nida, ties Vente – 15 laipsnių šilumos. Baltijos jūros vanduo vis dar vėsus – Klaipėdoje 13, o Nidoje 12 laipsnių.
Tikimasi, kad birželis prasidės vasariškais orais, taigi vandens telkiniai turėtų įšilti ir maudynių sezonas prasidės laiku.