Skrydis į knygų pasaulį su "Aukso plunksna"

Asmeninė nuotr.
"Aukso plunksna".
Ne paslaptis, kad mokiniai ir literatūra, knygos nėra geriausi draugai. Tačiau visada šią draugystę skatino ir palaikė mokykla bei mokytojai. Tad ir gimė idėja Šiaulių Gegužių progimnazijos informacinio centro vedėjai Editai Šliūpaitei bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Ingai Turovaitei organizuoti popietę viktoriną "Aukso plunksna" 5 klasių mokiniams.

Pabūti kartu ir išsiaiškinti, kas geriausiai išmano lietuvių literatūrą, susirinko penkios komandos linksmais pavadinimais: "Kodėlčiukai", "Pelėdžiukai", "Smalsučiai" , "Mįsliukai", "Mergikės". Šmaikščiais lietuviškais žodžiais pasivadinę mokinukai atsivedė ir palaikytojų grupes, kurių plakatai, plojimai skatino klasės draugus sėkmingiau dalyvauti.

Popietę pradėjo komandų atstovai, padeklamavę pasirinktą eilėraštį. Skambėjo graudžiai šviesūs V. Kukulo, J. Erlicko, J. Vaičiūnaitės tekstai apie vaikus, vaikystę. Poezija turėjo padėti susikaupti protmūšiui, kurio užduotys penktokams pasirodė nelengvos. Tačiau prasidėjus "liaudies proto mūšiams" mokiniai pralinksmėjo, ėmė labiau pasitikėti savo jėgomis. Sekėsi puikiai, matyt, todėl, kad liaudies kūryba, mįslės, minklės, posakiai, visus vaikus patraukia paprastumu, galimybe pamąstyti. 

Antroje viktorinos dalyje mokinių laukė užduotis TAIP ir NE. Penktokai svarstė, ar teisingas teiginys, kad šiemet minėtas rašytojo Vaižganto 150-ies metų jubiliejus, ar poeto Degėsio vardas Vytautas ir panašiai. Po turo išgirdę teisingus atsakymus vaikai džiaugsmingai plodavo, jei atsakymai sutapdavo. Paskutinė užduotis vadinosi "Sukit, sukit galveles". Mokiniai turėjo iššifruoti iš užuominų rašytojos pavardę, veikėją, prisiminti kūrėjų vardus, slapyvardžius. Su kiekviena užduotimi penktokai jautėsi drąsesni, linksmesni. Žinios kėlė juos ant sparnų.

Paskelbti rezultatai labiausiai nudžiugino pirmos vietos nugalėtojus, 5d klasės komandą "Smalsučiai" (paruošė mokytoja L. Tamulevičienė). Jiems atiteko ir didysis prizas "Aukso plunksna", kuriuo jie džiaugsis visus metus, o kitąmet perduos naujiems čempionams.
Popietės viktorinos "Aukso plunksna" tikslas buvo paskatinti mokinius skaityti ir didžiuotis turtinga ir savita lietuvių literatūra. Ir kad plunksnelė po plunksnelės užaugtų sparnai skrydžiui į knygų pasaulį.