Parodoje – miesto grafikos garsai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Rūtos Černiauskienės fotografijų paroda „Miesto grafikos garsai“ veiks iki gegužės 12 dienos.
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos III aukšto galerijoje eksponuojama architektės Rūtos Černiauskienės fotografijų paroda „Miesto grafikos garsai“.

Susitikimas su autore ir parodos pristatymas vyks gegužės 11 dieną.

R. Černiauskienė gimė 1950 metais Raseiniuose, 1972 metais baigė VISI Architektūros fakultetą. Pagal paskyrimą pradėjo dirbti Lietuvos statybos ir architektūros mokslinio tyrimo institute (LSAMTI) Kaune. 1975 metais sukūrusi šeimą, atvyko gyventi į Šiaulius – čia vyras architektas jau dirbo pagal paskyrimą.

Nuo 2010 metų pradėjo vadovauti Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto Kultūros ir meno fakultetui.

Karantino metu R. Černiauskienė daugiau laiko skiria atidėtiems kūrybiniams darbams ir architektūros fotografavimui.

„Ši paroda ne apie mano kūrybą. Tik apie tai, ką aš, architektė, pamatau mieste, kokie objektai patraukia mano dėmesį, kokias emocijas patiriu susitikusi su skirtingais miestais, skirtingais pastatais, su daugiau ar mažiau žinomų architektų kūriniais. Šioje parodoje noriu pasidalyti savo vaizdų „kolekcija“, savo pamatymais, susitikimais su architektūra, savo patirtais įspūdžiais, sudėliotais į vienokius ar kitokius fotografinius vaizdus“, – parodą pristato autorė, kviesdama stabtelėti, pamatyti, tyrinėti miesto spalvas, fasadų grafiką, detales ir taip išgirsti miesto kalbėjimus.