Zubovų parką projektuotojai norėtų labiau išretinti: ten – per tamsu!

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Želdynų apsaugos ir priežiūros komisija leis šalinti tik tuos parko medžius, kuriems ir taip gresia išvirsti nuo vėjų.
Šiauliuose Zubovų parke (jis vadinamas ir Didždvario parku) vykstant rekonstrukcijai jau išpjauta dalis medžių. Bet projektuotojai mano, jog parkas yra per tamsus. Savivaldybės prašo leisti šalinti papildomai dar 103 medžius.

Šiaulių miesto želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos pirmininkė Laura Rimkuvienė, Aplinkosaugos ir miesto tvarkymo poskyrio vyriausioji specialistė, „Šiaulių kraštą“ informavo, jog parašymą teikė parko rekonstrukcijos projektuotojai.

„Dalis medžių išpjauta pirmame rekonstrukcijos etape, įrengiant naujus takus. Projektuotojų nuomone, parkas turėtų būti retesnis. Jie mano, jog parke yra per tanku, per tamsu, nustelbti brandūs medžiai. Norėtų apie juos atverti daugiau erdvės“, – sakė L. Rimkuvienė.

Želdynų apsaugos ir priežiūros komisija šią savaitę apžiūrėjo siūlomus papildomai šalinti medžius. Dalyvavo apžiūroje ir aplinkosaugininkai, ir Kultūros paveldo departamento atstovas, rangovo ir projektuotojų atstovai.

„Nesutikome leisti, kad tiek daug medžių būtų šalinama, – teigė komisijos pirmininkė. – Papildomai šalinami ar genimi gali būti tik iki 40 medžių. Tik tie, kurių būklė yra bloga.“

Ji išvardijo, jog po antradienio liūčių ir vėjų parke rasti trys nulūžę, išvirtę medžiai, tarp jų vienas didžiulis klevas, jis lūžo perpus.

„Kad ir kokie gražūs yra brandūs medžiai, bet jie yra pažeisti laiko, puvinio ir patys lūžta, – sakė L. Rimkuvienė. – Vienas brandus medis nuo pavasario džiūsta, pažeistas niekadėjų. Yra iki dešimt nudžiūvusių medžių. Tokie ir būtų šalinami.“