Žaliųjų atliekų neišveža jau pusmetį

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Namo bendrijos pirmininkas Liudas Ramanauskas piktinosi, kad visos institucijos maitina pažadais, tačiau atliekos ir toliau neišvežamos.
Į „Šiaulių krašto“ redakciją kreipėsi Šiaulių Putinų gatvės 10 namo bendrijos pirmininkas Liudas Ramanauskas. Daugiabučių namų kvartale tarp minėto namo ir Tilžės gatvės 169 namo nuo rudens stovi neišvežti šeši didmaišiai su žaliosiomis atliekomis. Pirmininkas sakė skambinęs į Šiaulių miesto savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkos skyrių, Miesto koordinavimo skyrių, atliekų vežėjus „Ecoservice projektai“, tačiau iki šio sulaukia tik pažadų maišus su žaliosiomis atliekomis išvežti. Pirmininkas matė, kad ketvirtadienį atliekų vežėjų atstovai apžiūrėjo neišvežtus maišus, tačiau jie ir toliau stovi.

„Dabar negalime, dabar visame mieste vežame, vėliau. Savivaldybės atstovai taip pat sakė, kad išveš. Pažadais mus maitina, o maišai kaip stovi, taip stovi. Pusę metų“, – piktinosi L. Ramanauskas.

Pirmininkas sakė, kad sulaukė paaiškinimų, kad šįmet didmaišių nebebus, o žaliąsias atliekas teks krauti į pusiauantžeminį konteinerį. Pirmininkas abejoja, ar jo pakaks tvarkant kelių daugiabučių namų teritoriją.

UAB „Ecoservice projektai“ projektų vadybininkė Goda Ravaitienė paaiškino, kad žalios atliekos yra vežamos pagal grafiką. Gyventojams reikėtų pasitikrinti, ar tie maišai yra identifikuoti. Jei taip, tai žalios atliekos vežamos kas antrą savaitę.

Jei maišai neidentifikuoti, turėtų pasiskambinti į Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrą.

Nuo gruodžio 1 dienos žaliųjų atliekų išvežimas buvo sustabdytas ir atnaujintas nuo balandžio 1 dienos. Žadama, kad šį mėnesį žaliosios atliekos iš minėtos daugiabučių namų teritorijos bus išvežtos.