Naujausios
Šiaulių simbolis pagal kūrėjo sumanymą buvo įrengtas 1975 metais, o 2003-aisiais ir šiais metais atnaujintas. „Gaidys“ iškart tapo šiauliečių susitikimo vieta, vienu iš miesto simboliu.
Laikrodžiui mušant vidurdienį ir šeštą valandą vakaro varinis laikrodžio gaidys sukiodamasis į šalis suplasnoja sparnais ir 14 skirtingų kalbų užgieda: „Sveiki atvykę į Šiaulius!“
Laikrodis prabyla lietuvių, anglų, latvių, esperanto, rusų, estų, armėnų, lenkų, prancūzų, hebrajų, vokiečių, gruzinų, švedų bei romų kalbomis. Menininkas teigia, kad pasirinktos tos kalbos, kurias vartojo tuo metu Šiauliuose gyvenę žmonės, tad šiuo laikrodžiu jis įprasmino artimą ryšį ne tik su tėvyne, bet ir su Šiauliais bei jų gyventojais. Laikrodžio įgarsinimą dizaineriui padėjo sukurti jo studentai iš Šiaulių universiteto.
V. Puronas daugelį metų buvo aktyvus visuomeninių organizacijų veiklos iniciatorius ir dalyvis, aštuonerius metus ėjo Šiaulių miesto savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto pareigas. Būtent darbas su Šiaulių miesto tautinių mažumų bei religijų atstovais turėjo įtakos ir kalbų, kuriomis gieda žymusis Šiaulių gaidys, pasirinkimui.