Naujausios
Teatras vartotojams?
Skambant muzikai ir vėjyje besiplaikstant balionams teatro vadovas Aurimas Žvinys ir meno vadovas Paulius Ignatavičius perkirpo simbolinę "parduotuvės" atidarymo juostelę ir pakvietė visus užeiti į vidų. Čia pasitiko ant sienų iškabinti ryškūs plakatai ir išdėliotos spalvingos pakuotės su siūlomomis "prekėmis".
Taip netradiciškai teatro kolektyvas nusprendė pradėti 2019–2020 metų teatro sezoną.
"Ko gero, visus labiausiai intriguoja, kodėl teatras pavirto parduotuve? Nutiko taip, kad gyvename labai agresyvioje vartotojiškos kultūros terpėje, kurioje žmonėms suformuotas poreikis viską vartoti greitai ir patogiai. Vartojimas taip giliai įsismelkė į mūsų kasdienybę ir pasąmonę, kad mes, kaip kultūros įstaiga, nuolat pradėjome jausti spaudimą padaryti meną ir kultūrą patogius vartoti. Todėl su kolektyvu nusprendėme šį sezoną pasižiūrėti ironiškai, žaismingai, su išdaiga ir pabandyti paimprovizuoti, kaip iš tiesų atrodytų kultūra, jeigu pasiduotume spaudimui ir nueitume vartotojų pataikavimo keliu", – sakė A. Žvinys.
Pasak teatro vadovo, teatre, kaip ir parduotuvėje, vyksta mainai, tik čia keičiamasi jausmais, emocijomis, patirtimi.
P. Ignatavičius sakė, kad ši teatro sezono reklama daugiau socialinė, kviečianti susimąstyti, kurioje vietoje šiandien yra kultūra.
"Neretai iš politikų tenka išgirsti, kad jie teatrą supranta kaip daugiau ar mažiau pramogą ar komercinę veiklą. Todėl mes kviečiame diskutuoti, ironiškai žvelgdami į save. Galbūt tai kažką piktina, galbūt kažkam tai atrodo "faina", galbūt tai pritrauks naujus žmones į teatrą, tiesiog norime paklausti, o kokią vietą teatras užima jūsų gyvenime?" – kalbėjo meno vadovas.
Top prekė – premjera
Vakar ir šiandien teatro parduotuvės asortimente – premjera, Viljamo Šekspyro "Vasarvidžio nakties sapnas", režisuotas P. Ignatavičiaus.
Pasak režisieriaus, šis spektaklis – vakarėlių visuomenės kreivasis veidrodis. Jame – žmonės, ieškantys meilės. Jiems meilė – euforija, įsimylėjimas, galia, kančia, princas ant balto žirgo. Tokia pakylėta meilė uždengia vidinę tuštumą, bet ji vis tiek prasiveržia.
"Mes nebesprendžiame santykių, mes mieliau išsiskiriame ir ieškome kitų santykių. Mes ieškome kuo save užpildyti, norime būti nuolatiniame veiksme, triukšme ir labai bijome tylos, bijome problemų, sunkumų, bet tik jie mus augina. Mes klaidingai suvokiame laisvę – kaip atsakomybės nebuvimą, kaip galėjimą daryti, ką nori, nepaisant nieko. Spektaklyje keliu klausimą, kas yra meilė ir kas yra laisvė. Mano požiūriu, meilė yra atsakomybės prisiėmimas už save ir už kitą", – apie premjerą pasakojo režisierius ir spektaklio scenografas P. Ignatavičius.
Asortimente – ir daugiau premjerų
Šį sezoną Valstybinis Šiaulių dramos teatras pasiūlys kelias premjeras. Viena jų – Jono Tertelio "Memofutura", kuri įvyks spalio pabaigoje. Pasak paties autoriaus, tai spektaklis ne apie ateitį, "haitechą" ar skraidančius automobilius, o apie empatiją, kurios šiandieninių jaunų žmonių atžvilgiu stipriai stinga, apie karą tarp kartų.
Kita premjera – kalėdinis spektaklis "Didelė lietuviška pasaka". Režisierė – Eglė Kižaitė, dramaturgė – Monika Baranauskaitė.
Pasak spektaklio kūrėjų, šiais laikais tėvai prisibijo vaikams sekti lietuviškas pasakas dėl jų žiaurumo, todėl jos kuria naują pasaką, kurioje pasirodo ne vienas pasakų rinktinės veikėjas, taip siekdamos paaiškinti pasakose vykstančius baisumus. Svarbiausia vaikui paaiškinti, kartu su juo išgyventi ir nebandyti nuneigti, kad liūdesio, pykčio išvis nėra. Nieko blogo net ir liūdna pabaiga.
Bene laukiamiausia premjera, žadama kitų metų sausio pabaigoje, – rašytojo Rimanto Kmitos ir režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis "Remyga".
Pasak P. Ignatavičiaus, tai labai svarbus spektaklis Šiauliams ir Lietuvai apie paradoksų kupiną ir šizofrenišką virsmo iš sovietmečio į nepriklausomos šalies laikmetį, apie kurį šiandien dar mažai kalbame.
Režisierius Agnius Jankevičius Šiauliuose statys Viačeslavo Durnenkovo pjesę "Ežeras".
"Manau, kad spektaklis bus apie paslaptis, kurios bėgant laikui tampa mūsų alter ego, tokiu pat tamsiu ir nepermatomu kaip ežero vanduo, prie kurio pjesės veikėjai bando švęsti gyvenimo šventę gausiai užkąsdami šašlykais", – sako režisierius.
Pasak P. Ignatavičiaus, šis aštrus socialinis spektaklis apie tai, kas nutiktų jei mus iš šiltos įprastos aplinkos įmestų į tokią, kur negalioja jokie dėsniai.
Šeštoji premjera – režisieriaus ir dramaturgo Gildo Aleksos "Apvaliojo stalo riteriai".
Šis spektaklis, P. Ignatavičiaus teigimu, būtų aktualus jaunam žmogui. Jis kalba apie kovą norint pakeisti pasaulį, kuri galiausiai virsta kova su pačiu savimi ir savomis idėjomis.
"Sezonas įdomus, įvairialypis, spektaklių bus ir plačiajai auditorijai, ir vaikams, ir jaunimui, bus ir "sunkių", ir "lengvų" spektaklių. Norime pritraukti žmones, kurie dar niekad nėra buvę teatre", – sakė teatro meno vadovas.