Bardų festivalis maloniai šokiruoja

Bardų festivalis maloniai šokiruoja

Bardų festivalis maloniai šokiruoja

Šiaulių kultūros centre vyko respublikinis dainuojamosios poezijos festivalis-konkursas „Mūsų dienos – kaip šventė“, skirtas maestro Vytautui Kernagiui atminti.

Festivalį šeštą kartą organizuoja Šiaulių universiteto gimnazija. Jame dalyvauja 9–12 klasių atlikėjai iš šalies gimnazijų, vidurinių ir profesinių mokyklų. Šiemet renginyje pasirodė gausus būrys moksleivių iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Zarasų, Rietavo, Pasvalio, Šiaulių.

Dainuojama be fonogramų

„Džiugu, kad pasirinkta meninės raiškos forma ne tik sukviečia aukštesniųjų klasių moksleivius iš visos šalies, bet ir suteikia galimybę pasidžiaugti jaunaisiais atlikėjais bei autorinių dainų kūrėjais“, – pažymėjo festivalio idėjos autorius, Šiaulių universiteto gimnazijos muzikos mokytojas ekspertas Kęstutis Stoškus.

Konkurse atlikėjai parengia po dvi dainas: vieną – savos kūrybos, kitą – V. Kernagio arba kitų dainuojamosios poezijos atlikėjų autorinę dainą. Abi dainos gali būti savos kūrybos. Dainos atliekamos tik gyvai, be fonogramos pritarimo.

„Maloniai šokiruojantis faktas, kad moksleivių kuriamos autorinės dainos, skambančios greta V. Kernagio dainų, tiek savo muzika, tiek tekstu, suskamba profesionaliai ir išradingai. Darosi akivaizdu – būtinybė skatinti jaunų žmonių muzikinę kūrybą turėtų tapti neatsiejama šalies kultūros puoselėjimo dalimi“, – akcentavo K. Stoškus.

Idėja kilo po maestro mirties

Festivalio idėja dedikuoti renginį V. Kernagiui, vienam iš ryškiausių Lietuvos dainuojamosios poezijos kūrėjų, kilo po maestro mirties.

Organizatoriai džiaugiasi, jog tarp festivalio-konkurso draugų yra Vytauto Kernagio fondo įkūrėjas ir vadovas, maestro sūnus Vytautas Kernagis. Jis ne tik dalyvauja renginyje, bet ir atvyksta su dovanomis.

Festivalio-konkurso „Mūsų dienos kaip šventė 2014“ dalyviai varžėsi dėl 6 nominacijų, kurių laimėtojai buvo apdovanoti gausiomis dovanomis – nuo akustinės gitaros iki galimybės įrašyti savo dainas P. Jasiūno garso įrašų studijoje.

Dalyvių kūrybinius gebėjimus, vokalinius įgūdžius, instrumentinę aranžuotę bei meninį programos atlikimą vertino komisija, vadovaujama bardo, dainų autoriaus ir atlikėjo Virgio Stakėno.

Tarp komisijos narių – maestro sūnus Vytautas Kernagis, Šiaulių universiteto gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė, vadovėlių autorė Vida Marcišauskaitė, grupės „Kitava“ solistė, Šiaulių universiteto gimnazijos muzikos mokytoja ekspertė, mokslų daktarė Rasa Stoškuvienė.

Apdovanoti geriausieji

Šiemet daugiausia apdovanojimų pelnė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos moksleiviai. Gimnazijos grupė „Baltos varnos“ laimėjo nominacijoje „Autorinė daina“, nominacijoje „Bardas“ už geriausiai atliktą V. Kernagio autorinę dainą – gimnazistas Mindaugas Sinkevičius. Solistė Greta Šepliakovaitė laimėjo nominacijoje „Beprotiškai fantastiškas“ tiesiog už fantastišką ir gyvenimu spinduliuojantį pasirodymą.

Už geriausią ir originaliausią vokalą įvertinta Šiaulių J. Janonio gimnazijos moksleivė Dominyka Budinavičiūtė (vadovė Inga Valaitienė), nominacijoje „Stilius“ už sceninį įvaizdį – Šiaulių universiteto gimnazijos grupė „Luna“ (vadovai Rasa ir Kęstutis Stoškai).

Šių metų atradimu pripažintas atlikėjas iš Rietavo Matas Stonkus už nustebinimą savo pasirodymu.

Trečius metus festivalis-konkursas deleguoja atstovus į Lietuvos dainuojamosios poezijos konkursą Vilniuje. Šiais metais komisija delegavo solistą M. Stonkų, Šiaulių universiteto gimnazijos merginų Giedrės Kvietkutės ir Robertos Linkutės duetą. Ansamblių grupėje Šiauliams atstovaus Šiaulių universiteto gimnazijos grupė „Luna“.

„Šiaulių krašto“ inf.

Jono TAMULIO nuotr.

KOMISIJA: Festivalio-konkurso komisijos nariai vertino dalyvių kūrybinius gebėjimus, vokalinius įgūdžius, instrumentinę aranžuotę, meninį programos atlikimą.

DALYVIS: „Jei bijai – nedaryk, jei darai – nebijok“, – tokiu gyvenimo moto vadovaujasi vienas iš festivalio-konkurso „Mūsų dienos kaip šventė“ dalyvių, Lieporių gimnazijos moksleivis Tomas Drąsutis (viduryje).