Šiaulių ligoninės vadovas laikinai nušalintas nuo pareigų

ELTA nuotr.
Remigijus Mažeika.

 

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasirašė įsakymus dėl Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus Remigijaus Mažeikos nušalinimo nuo einamų pareigų ir laikino išorės administratoriaus paskyrimo nušalinimo laikotarpiu.

Sprendimą ministras priėmė, gavęs Pokyčių inicijavimo grupės siūlymą dėl R. Mažeikos nušalinimo bei Generalinės prokuratūros pavedimą organizuoti aplinkybių ištyrimą, vadovaujantis Pranešėjų apsaugos įstatymo nuostatomis.

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad Pokyčių inicijavimo grupė tokį siūlymą pateikė, įvertinusi visą gautą informaciją bei Valstybinės darbo inspekcijos posėdyje pateiktus faktus dėl ligoninėje potencialiai neužtikrinamos saugios ir psichikos sveikatai palakios aplinkos.

Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas laikinai nušalinimas nuo einamų pareigų nuo gegužės 25 d., kol vyks tyrimas dėl galimai padaryto darbo pareigų pažeidimo. Laikinuoju administratoriumi nuo antradienio skiriama Česlova Špūrienė. Ministras paves paskirtai laikinai administratorei imtis veiksmų dėl asmenų, kurie gautoje informacijoje pakartotinai minimi dėl galimų darbo drausmės pažeidimų.

Siekiant maksimalaus objektyvumo, Šiaulių ligoninei administruoti buvo ieškoma žmogus, neturinčio sąsajų su šia gydymo įstaiga. Atsižvelgiant į medikų bendruomenę atstovaujančios organizacijos rekomendacijas, buvo kreiptasi į Č. Špūrienę ir gautas jos sutikimas laikinai eiti administratoriaus pareigas Šiaulių ligoninėje.

Sudaryta komisija Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus R. Mažeikos galimai padarytam darbo pareigų pažeidimui ištirti. Komisijai vadovaus sveikatos apsaugos ministro patarėja Eglė Butkevičienė. Komisijos išvada ministrui uri būti pateikta ne vėliau kaip per 30 darbo dienų.

Ministro sprendimą iššaukė tragiškas įvykis, kai iš gyvenimo pasitraukė jauna Šiaulių ligoninės gydytoja. Manoma, kad medikė patyrė mobingą.