Vyriausybė išgirdo: pinigų keliams bus daugiau

Gra­ži­nos DA­GY­TĖS nuo­tr.
Šiaulių apskrities savivaldybių merai neseniai Lietuvos savivaldybių asociacijoje ėmė skambinti pavojaus varpais, kad šįmet net 40 procentų, palyginti su praėjusiais metais, planuojama mažinti finansavimą savivaldybių kelių priežiūrai.
Pirmadienį Lietuvos savivaldybių asociacijoje įvyko susitikimas su susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi.

Komentuodamas susitikimą Šiaulių meras Artūras Visockas pasidžiaugė, kad Kelių priežiūros ir plėtros (KPP) programos  projekte atsirado kiti skaičiai. Vietinės reikšmės keliams skiriamos lėšos ne tik nebus mažinamos, bet net porą milijonų didės ir sudarys 114 milijonų eurų. Tokią programos sąmatą patvirtino ir Vyriausybė.

A. Visockas informavo, kad šalies miestų keliams skirtoje eilutėje suma išaugo nuo 22 milijonų iki 40 milijonų.
"Tai reiškia, kad mes ne tik nieko neprarasime, bet ir gausime daugiau. Šis finansavimas bus didžiausias nuo 1990 metų. Vertybė yra ta, kad merai dirbo, o Vyriausybė girdėjo", – sakė meras, prisipažinęs, jog nesitikėjo tokio finansavimo.

Kam konkrečiai šie pinigai bus skirti Šiauliuose, A. Visockas žadėjo paviešinti kiek vėliau, bet prasitarė, kad bus galima įgyvendinti ir šįmet neplanuotą projektą.

Jis pasidžiaugė šiauliečių Seimo narių Rimos Baškienės ir Stasio Tumėno parama, siekiant įtikinti Vyriausybę nemažinti finansavimo vietiniams keliams ir nežlugdyti suplanuotų projektų.

A. Visockas patenkintas, kad pavyko rasti kalbą su susisiekimo ministru J. Narkevičiumi.
"Jis mane priėmė, išklausė, uždavė jūrą klausimų. Jis orientuotas, supranta ir girdi. Puikiai suprato apie mūsų oro uostą ir turime jo palaikymą", – kalbėjo meras.

KPP programoje perpus daugiau nei 2020 metais skirta lėšų savivaldybių žvyrkelių asfaltavimui – 20 milijono eurų. Pirmą kartą 50 procentų šios sumos tikslingai numatyta žvyruotiems kaimo keliams asfaltuoti. Šią 10 milijonų eurų sumą savivaldybės galės panaudoti vietinės reikšmės žvyrkeliams miesteliuose, kaimuose ir viensėdžiuose asfaltuoti. Likusią 10 milijonų eurų dalį ketinama skirti kitiems savivaldybių vietinės reikšmės keliams su žvyro danga asfaltuoti ar kapitaliniams remonto darbams atlikti.