Savaitgalį Šiaulių arenoje suksis sportinių šokių poros iš 15 šalių

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Šiaulių sportinių šokių klubo „Šypsena“ vadovas Žanas Untulis ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sporto skyriaus atstovė Indrė Bubelytė kviečia savaitgalį šiauliečius ir miesto svečius į tarptautines sportinių šokių reitingo varžybas SUN CITY CUP-2024.

Balandžio 20–21 dienomis Šiaulių arenoje vyks reprezentacinis miesto renginys – tradicinės tarptautinės sportinių šokių reitingo (WDSF ir LSŠF) varžybos SUN CITY CUP-2024.

Spaudos konferencijoje vienas iš renginio organizatorių sportinių šokių klubo „Šypsena“ vadovas Žanas Untulis akcentavo, kad šiais metais renginys ypatingas – SUN CITY CUP varžybos ir Šiaulių sportinių šokių klubas „Šypsena“ pažymi 30 metų jubiliejų.

Šios tradicinės sportinių šokių varžybos kiekvienais metais į Šiaulius sukviečia pajėgiausių ir gražiausių šokėjų porų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš daugelio užsienio valstybių. Šįmet svečių iš užsienio kaip niekad daug – net iš 15 šalių: Lietuvos, Vokietijos, Italijos, Ukrainos, Austrijos, Suomijos, Lenkijos, Slovakijos, Rumunijos, Čekijos, Latvijos, Estijos, Sakartvelo, Ispanijos, Moldovos. Renginyje jau užsiregistravo per 1 000 dalyvių, tačiau Lietuvos šokėjai pradės registruotis tik šią savaitę.

Dalyvių pasirodymus vertins 46 tarptautinės klasės teisėjai iš įvairių šalių.

Varžybos vykdomos nuo 1994 metų ir yra ypač mylimos šokėjų bei žiūrovų. Taip pat jos turi Lietuvos LSŠF ir pasaulio WDSF reitingo statusą, o tai iliustruoja aukštą organizacinį varžybų lygį bei svarbą jose dalyvauti aukšto meistriškumo šokėjams.

Ž. Untulis pasakojo, kad varžybos bus ypatingos ne tik savo svečiais ir dalyviais, bet ir situacija, kurią organizatoriai patyrė prieš 28 metus organizuodami antrąsias varžybas. Ruoštis renginiui į Šiaulių areną jie pateks tik penktadienį apie 24 valandą ir tam turės tik vieną naktį. Įprastai pasiruošimas vykdavo jau nuo trečiadienio.

„Kaip žinote, dabar pasikeitė arenos šeimininkai. Jų tokia koncepcija: ruoštis naktimis, renginiai – dienomis. Penktadienio vakarą arenoje dar vyks koncertas. Mes esame pastatyti prieš faktą, kad į areną galėsime patekti anksčiausiai 23.30 val. Prieš 28 metus tokią situaciją turėjome Teniso kortuose ir tai nebuvo lengva patirtis“, – komentavo Ž. Untulis, patvirtindamas, kad situacija kelia įtampos ir jaudulio.

Nors renginys vyks beveik visą dieną, organizatorius pažymėjo, kad įdomiausia jo dalis prasidės šeštadienį 19 valandą, kai vyks svečių, į finalus patekusių porų pasirodymai, suaugusiųjų lotynų šokių varžybos.

Savivaldybės administracijos Sporto skyriaus atstovė Indrė Bubelytė priminė, kad tarptautinės sportinių šokių varžybos SUN CITY CUP yra reprezentacinis miesto renginys ir tokiu bus dar trejus metus, tačiau kiek pinigų jam skyrė Savivaldybė – nežinojo. Į pagalbą atėjo organizatorius, patikslinęs, kad iš miesto biudžeto gavo 19 tūkstančių eurų, kurie padengs renginio išlaidas tik iš dalies. Pernai renginio sąmata siekė per 30 tūkstančių eurų.