S. Skvernelio partijos vadovybėje – ir šiauliečiai, apskrityje – 4 partijos skyriai

Ado KAZLAUSKO (DS „Vardan Lietuvos“) nuotr.
Šiaulietis parlamentaras Domas Griškevičius tapo Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotoju. Iš viso išrinkti aštuoni pavaduotojai.
Demokratų sajungos „Vardan Lietuvos“ steigiamajame suvažiavime naujosios partijos pirmininku tapo Saulius Skvernelis, o jo pavaduotojais išrinkti ir du Šiaulių politikai – Rima Baškienė ir Domas Griškevičius. Apskrityje atsiras keturi partijos skyriai – Šiauliuose ir Kelmės, Radviliškio bei Šiaulių rajonuose.

 

„Viršijo lūkesčius“

Palangoje sausio 29 dieną vykusiame Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigiamajame suvažiavime dalyvavo 742 steigėjai. Jie tiesiogiai ir per įgaliojimus atstovavo iš viso 3 500 steigėjų. Naujai partijai įsteigti iniciatoriai turėjo pritraukti ne mažiau kaip 2 000 steigėjų.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas rinktas iš trijų kandidatų. Rinkimus laimėjęs Saulius Skvernelis surinko 622 balsus. Su juo varžėsi parlamentaras Vytautas Bakas (surinko 72 balsus) ir Lazdijų merė Ausma Miškinienė (surinko 48 balsus).

Tarp aštuonių išrinktų pirmininko pavaduotojų – du kraštiečiai Seimo nariai Rima Baškienė ir Domas Griškevičius.

Partijos vadovybėje yra ir daugiau su Šiauliais susijusių narių. Tarp partijos valdybos narių yra šiauliečiai, sostinėje studijuojantys Fausta Roznytė, Jaunųjų demokratų sąjungos iniciatyvinės grupės narė, ir Taurimas Valys bei Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro vadovas Žilvinas Šilgalis.

„Įvyko tai, kas buvo planuota, ir net viršijo mūsų lūkesčius. Visa suvažiavimo medžiaga dabar perduodama Teisingumo ministerijai ir tikimės, kad per mėnesį bus patvirtintas partijos įsteigimas ir bus pradėti formuoti skyriai“, – sakė „Šiaulių kraštui“ Domas Griškevičius po suvažiavimo.

D. Griškevičius atmeta naujai politinei partijai oponentų klijuojamą epitetą, jog tai „politinė mišrainė“ .

„Pas mus dominuoja tie, kurie nebuvo jokių partijų nariai, bet labai akcentuojami būtent perėję iš kitų partijų. Bando mus sumenkinti, bet mūsų įvairovė, skirtingų požiūrių buvimas – ne silpnumas, bet stiprybė, – teigia politikas. – Juk ir visuomenėje esame labai skirtingi ir turime skirtingas nuomones. Jeigu partijoje sugebame susitarti, derinti pozicijas ir požiūrius, tai tik pliusas. Juk ir kitose partijose pilna skirtingų požiūrių. Kas bendro, pavyzdžiui, tarp Ažubalio ir Maldeikio? O jie yra vienoje partijoje.“

Šiauliuose – 155 nariai

Apskrityje daugiausia naujos partijos narių yra Šiauliuose – 155. D. Griškevičiaus teigimu, tarp jų yra buvusių socialdemokratų, kaip ir jis pats, ir kitų partijų narių, bet daugumą sudaro iki šiol partijų veikloje nedalyvavę šiualiečiai.

Šiaulių miesto taryboje naujoji partija turi vieną atstovą – Maliką Agamalijevą.

„Pasitikėjimas partijomis nėra didelis, pačios prie to yra prisidėjusios, bet demokratinėje visuomenėje partijos užtikrina demokratinius procesus, – pabrėžia politikas. – Ir jeigu kas nepatinka, turi pats eiti į politiką ir kurti. Džiaugiuosi, kad šiauliečiai aktyviai prisidėjo prie partijos programos nuostatų kūrimo.“

Naujoji partija save įvardija centro kairės politine jėga ir pirmiausia koncentruosis į savivaldos rinkimus, kurie vyks 2023 metais.

„Savivaldos rinkimuose kelsime ambicingus tikslus, žinoma, kelsime kandidatą ir į miesto merus. Būtų keista, jeigu nekeltume“, – sako D. Griškevičius.

Ar sudarys konkurenciją buvusiam bendražygiui Artūrui Visockui ir jo komandai, jeigu jis vėl dalyvaus mero rinkimuose?

„Taip būsime konkuruojančios jėgos, – teigia D. Griškevičius, tik dar negali atsakyti, ar pats kandidatuotų į merus. – Tik konkuruosime pasiūlymais, o ne per bandymą sakyti, koks kitas yra blogas.“

Dar trys potencialūs skyriai

Rima Baškienė „Šiaulių kraštą“ informavo, jog Šiaulių rajone partijos steigėjų ir narių yra 42. Tarp jų – buvę ilgamečiai „valstiečiai“ Antanas Šliauteris, Vytautas Slabys, jis yra ir ilgametis Bubių seniūnas. Viena iš partijos skyriaus steigimo koordinatorių rajone yra Ada Grakauskienė, Šiaulių rajono tarybos narė. Ji iki šiol buvo nepartinė, bet į rinkimus ėjo su „valstiečiais“ ir rajono Taryboje priklausė jų frakcijai.

„Žmonių mes neskubinome ir neraginome, o dabar, kai partija įsisteigė, skyrius stiprės, yra norinčiųjų prisijungti, – tvirtino R. Baškienė. – Labiausiai mes ieškosime susikalbėjimo valstybės labui ir savivaldoje, ir Seime, nes situacija šalyje yra sudėtinga. O Seime savo frakcijoje jau turime 16 narių, kurių patirtis didelė.“

Kelmės rajone naujos partijos steigėjų lyderė yra Jolita Koryznienė, buvusi kandidatė į rajono merus nuo visuomeninio rinkimų komiteto „Už augančią Kelmę“. J. Koryznienė (Butkutė) yra buvusi Šiaulių regiono plėtros agentūros vadovė, o šiuo metu užsiima kaimo turizmo verslu.

„Šiaulių kraštui“ ji sakė, jog rajone susibūrė dešimt naujos partijos steigėjų, kurie tampa ir nariais. Dalis jų – dar prieš metus įsteigtos visuomeninės organizacijos „Auganti Kelmė“ nariai. Pati šią organizaciją steigė ir kurį laiką jai vadovavo. Jokios partijos veikloje J. Koryznienė iki šiol nedalyvavo.

„Partijos skyrių steigiame nuo balto lapo, prisijungs prie mūsų ir daugiau žmonių, kurie nori dalyvauti savivaldoje, įnešti idėjų ir pokyčių, – patikina J. Koryznienė. – Dėl koronaviruso pandemijos ne visi galėjo į steigiamąjį suvažiavimą važiuoti ar rašyti įgaliojimus.“

Radviliškio rajone naujos partijos steigimo proceso vedliu yra tapęs Radviliškio seniūnas Ernestas Mončiauskas. Jis „Šiaulių kraštui“ sakė, jog rajone partijos narių jau yra 54.

Pats E. Mončiauskas – buvęs Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų narys. Kodėl apsisprendė su konservatoriais atsisveikinti, nekomentuoja. „Būtų neetiška“, – sako politikas.