Ruošiamasi NATO oro policijos misijos pasikeitimui

Aviacijos bazės nuotr.
Britai NATO oro policijos funkcijas vykdys su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“.

Antradienį į Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę Šiauliuose atskrido pirmieji NATO oro policijos misiją vykdysiančių pajėgų kariai iš Jungtinės Karalystės.

Britai kartu su Ispanijos kariais kiek vėliau perims misiją iš šiuo metu Šiauliuose dislokuotų Belgijos karinių oro pajėgų karių. Planuojama, kad ispanai atvyks kitos savaitės viduryje.

Britai NATO oro policijos funkcijas vykdys su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“.

Planuojama, kad kontingentų pasikeitimo ceremonija vyks balandžio 30 dieną. Siekiant kuo efektyviau apsisaugoti nuo COVID-19, pasikeitimo renginys bus maksimaliai supaprastintas.

Visi kariai, atvykstantys iš užsienio, yra griežtai kontroliuojami dėl viruso prevencijos.

Atvykusiems kariams Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos medikai atliks koronaviruso testą, pirmąsias 14 dienų mūsų šalyje esantiems kariams galios ypač griežtas režimas: kariai bus apgyvendinti specialiose vietose ir į tarnybos vietą bus vežami specialiu transportu, taip užtikrinant galimybę vykdyti numatytas užduotis.

Jungtinės Karalystės karališkosios oro pajėgos Baltijos šalių oro erdvę saugos šeštą kartą. 2004 ir 2014 metais misija buvo vykdoma iš Šiaulių, o 2015, 2016 ir 2019 metais – iš Estijoje esančios Amari aviacijos bazės.

Komentarai

taigi    Ket, 2020-04-09 / 13:08
nu ir vėl skraidys, kol atsižais. Kiek galima virš miesto raižyti? Ar yra reglamentas, valdžia, kuri primintų apie apačioje esančius gyventojus?
Tamsta    Pen, 2020-04-10 / 13:04

In reply to by taigi

Čia juk karinis oro uostas ir jokia valdžia negali kištis į "Nato" reikalus. O šiam oro uostui nėra taikomi jokie apribojimai. Gali skraidyti ir 1 val. nakties,jei to prireiks. Pala dar metus,kai pradės leistis "Boingai" ir kiti lėktuvai. Va tada tikrai bus linksma gyventi Šiauliuose....
Mysija    Ket, 2020-04-09 / 16:25
tai ne mylimieji natovcai saugos,ale bet anuos reiks saugoti nuo baisiuju virusu,o mums patiems reiks dar saugotis irgi kenteti nuo europiniu kukuruznyku kaukimo-gal bent taip tuos virusus nubaidys....
Šiaulietis    Ket, 2020-04-16 / 18:21
Vyručiai, skraidykit žemiau, noris daugiau adrenalino. Na, kad langai drebėtų. Kaifas.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.