Ruošiamasi NATO oro policijos misijos pasikeitimui

Aviacijos bazės nuotr.
Britai NATO oro policijos funkcijas vykdys su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“.

Antradienį į Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę Šiauliuose atskrido pirmieji NATO oro policijos misiją vykdysiančių pajėgų kariai iš Jungtinės Karalystės.

Britai kartu su Ispanijos kariais kiek vėliau perims misiją iš šiuo metu Šiauliuose dislokuotų Belgijos karinių oro pajėgų karių. Planuojama, kad ispanai atvyks kitos savaitės viduryje.

Britai NATO oro policijos funkcijas vykdys su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“.

Planuojama, kad kontingentų pasikeitimo ceremonija vyks balandžio 30 dieną. Siekiant kuo efektyviau apsisaugoti nuo COVID-19, pasikeitimo renginys bus maksimaliai supaprastintas.

Visi kariai, atvykstantys iš užsienio, yra griežtai kontroliuojami dėl viruso prevencijos.

Atvykusiems kariams Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos medikai atliks koronaviruso testą, pirmąsias 14 dienų mūsų šalyje esantiems kariams galios ypač griežtas režimas: kariai bus apgyvendinti specialiose vietose ir į tarnybos vietą bus vežami specialiu transportu, taip užtikrinant galimybę vykdyti numatytas užduotis.

Jungtinės Karalystės karališkosios oro pajėgos Baltijos šalių oro erdvę saugos šeštą kartą. 2004 ir 2014 metais misija buvo vykdoma iš Šiaulių, o 2015, 2016 ir 2019 metais – iš Estijoje esančios Amari aviacijos bazės.