Neramu dėl senų medžių kelyje į Kelmę

Artūro STAPONKAUS nuotr.
„Šiaulių krašto“ skaitytojas teisus: griuvęs pakelės medis išties kelia pavojų eismo dalyviams.
Po Vilkaviškio rajone įvykusios tragiškos nelaimės, kuomet griūvantis medis mirtinai sužalojo sutuoktinių porą, o vienas žmogus gydomas reanimacijoje, „Šiaulių kraštui“ parašė šiaulietis miškininkas, tiesa, dabar jau pensininkas Jokūbas Margenis. Jam neramu, kad tragedija nepasikartotų ir mūsų kraštuose.

Galintys virsti dėl ligos

„Išgirdau apie tragišką autoavariją Vilkaviškio rajone, kai pakelėje augantis virstantis medis užvirto ant keliu važiuojančios lengvosios mašinos ir žuvo sutuoktiniai vyras ir žmona, važiavęs kartu keleivis sunkiai sužeistas. Šio tragiško įvykio proga jaučiu pilietinę pareigą, kaip augančių medžių žinovas, išsakyti savo nuomonę dėl prie eismo kelių augančių ypač pavojingų medžių“, – redakcijai rašo garbaus amžiaus skaitytojas.

Anot jo, kelio atkarpoje Šiauliai–Kelmė (važiuojant pro Pageluvį) abiejose kelio pusėse, pradedant nuo Vijurkų iki Kelmės, auga stambūs paprastieji uosiai.

„Akcentuoju tuo, kad šie uosiai yra labai pavojingi eismo saugumui. Priežastis ta, kad uosynus naikinanti grybinė liga siautėja ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, ši liga pažeidžia augančių uosių ūglius, dėl to masiškai džiūva šakos ir, svarbiausia, liga sukelia uosių šaknų puvinį, dėl to medžiai neprognozuojamai virsta iš šaknų, net nesant vėjo. Be to, pavojingos ir trupančios krentančios nudžiūvusios šakos. Kelių dešimčių uosių estetinė išvaizda prasta, nekalbant apie jų pavojingumą eismo saugumui. Nejaugi atsakingi už kelių priežiūrą ir eismo saugumą specialistai nepastebi stovinčių merdinčių uosių, kuriems gyvybės nebeišgelbėsi?“ – rašo skaitytojas.

Darbai vyksta

„Šiaulių kraštas“ apžiūrėjo pono Jokūbo įvardytą kelio atkarpą. Turime nuraminti, kad pakelių tvarkymo darbai – akivaizdūs: kai kuriuos pasenusius, taigi ir grėsmę, skaitytojo teigimu, eismo saugumui keliančius medžius kelininkai jau spėjo nupjauti, kitus apgenėjo.

Tiesa, apie galimą pavojų įspėjančių ženklų atrasti šiame kelyje vis dėlto galima: kai kuriose vietose didžiulių medžių šakos nusvirusios tiesiog ant važiuojamosios kelio dalies. Kai kur likę su šaknimis išgriuvę medžių, kuriuos spėta nupjauti ir išgabenti, kelmai (neaišku, dėl ko jie virto – nuo vėjo ar ligos). Kai kur už eismo saugumą atsakingoms tarnyboms derėtų padirbėti ir genint vėjo aplaužytas, aplankstytas šakas.

Užvakar minėtame kelyje toliau plušėjo kelininkai.