Pastebėjo žalojamus medžius: žalą gamtai teks atlyginti

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
Byvainių kaime į akis iš karto krito didesnių medžių kamienai su aplink apgraužta žieve.
Redakcija sulaukė neramaus skambučio. Joniškio rajono gyventojas klausė, kodėl niekas nekreipia dėmesio, kad žalojami medžiai Byvainių kaime.

Žmogus pasakojo, kad vietos gyventojas laiko avis, kurios įkurdintos kitapus kelio nuo jo pastatų esančioje teritorijoje. Tai – pieva, ganykla, kurioje dar auga nemažai medžių, kai kurie jų – dideli, galingi, ne kokie savaiminiai sąžalynai. Avys ten ganėsi nuo pavasario, bet turbūt tada buvo pakankamai žolės, o pastaruoju metu pravažiuodamas jis pastebėjęs, kad avys graužia medžių žievę. Nugraužė jau nemažai, tiek, kiek pasiekia nuo žemės aplink kamienus. Skambinusysis klausė: ar avių savininkas neturi už tai atsakyti?

„Juk dabar net genėti medžius savo sodyboje be atskiro leidimo negalima, o čia, prašau, avys nugraužė didelių uosių ir net ąžuolo žievę aplink kamienus – ir nieko? Juk tie medžiai pavasarį nebežaliuos? Kur žiūri aplinkosauga?“ – klausė skambinęs žmogus.

Nuvykus į vietą iš tiesų užtvertoje teritorijoje matėsi sužaloti medžiai. Žievė nugraužta gal apie metrą nuo žemės aplink kamienus. Kai kur apgraužti, matyt, seniai nupjautų medžių kelmai. Kai kurie kamienai, matėsi, kad buvo aprišti polietleno plėvele, kuri mažai ką gelbėjo, juolab kad medžiai jau buvo pažeisti. Avių, kurias minėjo skambinusysis, nebuvo, galbūt šeimininkas jas suginė namo į tvartus.

Gyventojo signalą perdavėme Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos apsaugos ministerijos specialistams. Po kelių dienų redakciją pasiekė atsakymas: „Gavę jūsų pranešimą Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai nuvyko į vietą ir, įvertinę medžius, nustatė aplinkosauginius pažeidimus. Kadangi buvo pažeisti saugotini medžiai, vietovės savininkui bus paskaičiuota gamtai padaryta žala ir skirta nuobauda.“