Tiesiant naują taką, baiminamasi dėl medžių: rangovas įpareigotas pasaugoti

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Naujas pėsčiųjų ir dviračių takas Architektų gatvėje klojamas per ten augančių medžių šaknis.
Į „Šiaulių krašto“ redakciją kreipėsi šiaulietis, kuris baiminosi, kad Architektų gatvėje užsimota išnaikinti visus medžius. Pėsčiųjų ir dviračių takas klojamas visai šalia medžių, traktoriai atkasa ir laužo medžių šaknis ir po tokių „projektų“ jie visi žus.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė informavo, kad medžių šalinimas Architektų gatvėje (nuo Gegužių g. iki J. Jablonskio g.) Šiaulių miesto savivaldybei įgyvendinant rekonstravimo įrengiant pėsčiųjų ir dviračių taką projektą nenumatytas.

„Peržiūrėjus projekto sprendinius, nuspręsta tako trasą nuo medžių linijos atitraukti papildomu 1 metru. Daugiau atitraukti nėra galimybės dėl „Litgrid“ elektros apsaugos zonų ribojimų.

Visiškai išvengti šaknų pažeidimo nėra galimybės, tačiau medžių gyvybinės funkcijos darbų metu nėra pažeidžiamos, o liepos yra atsparios tokiems pažeidimams. Rangovas įspėtas, kad jei bus pažeistos medžio šaknys, jos nedelsiant turi būti pridengiamos ar užpilamos žemės sluoksniu, kad būtų apsaugotos nuo išdžiūvimo“, – komentavo E. Bružienė.

Rekonstrukcijos rangos darbų vertė – 409 585 eurai.