Mokyklose prasideda nauji mokslo metai

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Prieš mokslo metų pradžią Vilniuje mokyklų atstovams perduoti 47 nauji mokykliniai autobusai.
Mokslo metus pradeda daugiau kaip 460 tūkstančių mokinių ir studentų. Pirmasis skambutis nuskambės 29-iems tūkstančiams pirmokų.


"Kiek bebūtų mūsų gyvenime rugsėjų, visi jie skirtingi. Nes kviečia vis į naujus atradimus. Kaip mažas vaikas namuose pamažu susipažįsta su šeima ir giminaičiais, o kieme – su draugais, taip mokykloje kasdien esame kviečiami į vis įdomesnę pažintį su savo šalimi, pasauliu, mokslo ir meno pasiekimais. Tegul visos šios pažintys būna įdomios, prasmingos, auginančios sparnus ir svajones. Linkiu, kad mokykla padėtų jų pasiekti, kad būtų puikus tramplinas į ateitį, į kiekvieno iš Jūsų sėkmę", – naujų mokslo metų proga moksleivius, studentus, mokytojus, dėstytojus ir besimokančiųjų tėvus sveikina švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.


Taip pat ministras dėkoja visiems pedagogams – jaunas asmenybes ugdantiems mokytojams, profesinio ugdymo ir aukštųjų mokyklų dėstytojams, klojantiems pamatus ateities lyderių karjerai.
"Taip, turime daug iššūkių įveikti. Svarbiausia tai daryti ne pavieniui, bet einant drauge. Matykime kiekvieną vaiką, kartu – ir jo mokytoją. Laisvomis idėjomis, kūrybišku savarankiškumu paremta mokykla yra klestinčios valstybės pamatas", – sako ministras.

Šiemet Lietuvoje veiks 1 009 valstybinės ir savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklos, 2018 metais veikė 1 023. Jose dirbs 27,3 tūkstančio mokytojų, 2018 metais jų buvo 27,9 tūkstančio.
Bendras mokinių skaičius bus panašus kaip pernai, numatomas tik pusės procento mažėjimas. Šiemet į mokyklas ateis 322,1 tūkstančio moksleivių, 2018 metais mokėsi 323,6 tūkstančio.
Prognozuojama, kad pirmokų skaičius mažai skirsis nuo pernykščio – jų sugužės apie 29 tūkstančiai.

Veiks 60 profesinio mokymo įstaigų. Numatoma, kad šiemet jose amato mokysis 33,3 tūkstančio mokinių, pernai – 34 tūkstančiai.
Šį rudenį 41 Lietuvos aukštoje mokykloje turėtų studijuoti 105 tūkstančiai studentų, 2018 metais jų buvo 111 tūkstančių.