Minėta Pasaulinė Žemės diena

Rolando PARAFINAVIČIAUS nuotr.
Prisikėlimo aikštėje Žemės vėliavą iškėlė Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos mokinys Justinas Turčak.
Šeštadienį, minint Pasaulinę Žemės dieną, Šiaulių Prisikėlimo aikštėje iškelta Žemės vėliava.

Vėliavą iškėlė Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos mokinys Justinas Turčak, pasižymėjęs ne vienoje gamtos mokslų olimpiadoje.

Virtualiose platformose paskelbtas Šiaulių kultūros centro sukurtas edukacinis vaizdo filmukas „Labas, Medi“. Filmuke atkreipiamas dėmesys į medžių sodinimą, vaikai supažindinami su medžių teikiama nauda ir mokomi prisidėti prie gamtos puoselėjimo ir saugojimo.

Prie Pasaulinės Žemės dienai skirtų iniciatyvų prisijungė ir Šiaulių miesto švietimo bei neformaliojo ugdymo įstaigos. 58 darželiai, mokyklos, ugdymo centrai pareiškė norą dalyvauti Šiaulių miesto savivaldybės ir Šiaulių kultūros centro akcijoje „Atkurkime savo Žemę“ ir įsipareigojo iš organizatorių gautą sodinuką pasodinti savo įstaigos teritorijoje.

Akciją įgyvendinti padėjo Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras, skyręs iš žaliųjų atliekų paruošto komposto, ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos botanikos sodas, teikęs konsultacijas ir parengęs medelių sodinimo instrukciją.

Pasaulinė Žemės diena, kasmet švenčiama kovo 20 dieną, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į gamtą kamuojančias problemas ir paraginti imtis veiksmų, siekiant ją išsaugoti.