Metaliniams garažams prie Rėkyvos – paskutinės dienos

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Iki spalio 1 dienos nenukelti metaliniai garažai Rėkyvos pakrantėje bus Savivaldybės pastangomis išvežti į „Busturo“ teritoriją.
Šiaulių miesto savivaldybė aktyviai vykdo administracinius veiksmus dėl metalinių garažų nukėlimo keliose miesto teritorijose.

Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pasidžiaugė, kad 4-ojoje metalinių garažų bendrijoje prie Talkšos ežero jau visi statiniai nukelti, teritorija tvarkoma. Ji taps gyvenamosios paskirties ir aukciono būdu bus galima įsigyti sklypus bei statytis namus.

Tačiau šalia Rėkyvos ežero išrikiuota metalinių garažų eilė – nepajudinama. Iš 12 statinių nukelti tik du. Žole apžėlę įvažiavimai į garažus rodo, kad jie pagal paskirtį nenaudojami. Šitie garažai bus nukelti į Savivaldybės įmonės „Busturas“ teritoriją ir taip panaikintas dar vienas ekologinis židinys.

Šių garažų savininkams duotas paskutinis terminas iki spalio 1 dienos savo garažus nusikelti patiems.

Šalia šių garažų esančioje sporto centro „Atžalynas“ teritorijoje taip pat stovi keli metaliniai garažai, nepuošiantys Rėkyvos pakrantės. A. Bartulis aiškino, kad jie nėra dvarvietės teritorijoje ir jie ten stoviu tesėtai, skirtingai nei kiti, kurie pastatyti savavališkai.

Administracijos direktorius pripažino, kad ir „Atžalyno“ metaliniai garažai – ne patys gražiausi statiniai prie ežero, tačiau jie galėtų išnykti ateityje pastačius buriuotojams elingą. Tačiau kada tai įvyks, dar neaišku.