Naujausios
Kaip praneša „Ignitis grupė“, taryba nustatė, kad nuo ateinančių metų buitiniams vartotojams populiariausio vieno laiko zonos tarifo „Standartinis“ kaina sieks 14,9 ct už kilovatvalandę (kWh) su PVM. „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą pasirinkę gyventojai už dieninę elektros energiją mokės 16,8 cento už kWh, naktinę – 10,7 cento už kWh.
Gamtinių dujų kaina iki 300 kubinių metrų dujų per metus sunaudojantiems vartotojams sumažės iki 55 ct už kubinį metrą su PVM. Per metus suvartojantieji iki 20 tūkst. kubinių metrų dujų, už kubinį metrą mokės 36 cento už kubinį metrą.
Anot pranešimo, didžiausią įtaką elektros kainų pokyčiams turėjo išaugusios elektros energijos įsigijimo elektros biržoje kainos (augo daugiau kaip 17 proc.), o taip pat didėjančios perdavimo (daugiau kaip 23 proc.), sisteminių (daugiau kaip 27 proc.), skirstymo paslaugų (11-24 proc.) kainos.
Kainų didėjimą elektros biržoje lemia ir augančios apyvartinių taršos leidimų (ATL) kainos, dėl kurių išliks brangi iš taršių gamybos šaltinių gaminama elektros energija. Įtakos elektros kainų pokyčiams turi ir meteorologinės sąlygos. Sausesnis nei įprastai klimatas nėra palankus hidroenergijos gamybai, o tai lemia mažesnius Skandinavijos ir Baltijos šalyse pagamintos elektros kiekius, nurodoma pranešime.
Tuo tarpu didžiausią įtaką gamtinių dujų kainų mažėjimui buitiniams vartotojams, pasak pranešimo, turėjo 39 proc. mažėjanti suskystintų gamtinių dujų terminalo kainos dedamoji, taip pat apie 3,5 proc. mažėjusi žaliavos kaina tarptautinėse rinkose. Dujos pigo sumažėjus paklausai dėl palyginti nešaltos žiemos bei dujų saugyklose esančio jų pertekliaus. Atitinkamai 2 ir 7 proc. mažėjo gamtinių dujų skirstymo kaina, o tiekimo saugumo dedamoji mažėjo 52 proc.
„Ignitis“ ekspertų skaičiavimu, tie gyventojai, kurie gamtinėmis dujomis šildo namus, kiekvieną mėnesį vidutiniškai sutaupys apie 12 eurų. Standartinio namų ūkio, kuris per mėnesį sunaudoja vidutiniškai apie 149 kilovatvalandžių elektros energijos per mėnesį, išlaidos padidės iki 2,75 eurų per mėnesį.
Elektros energijos „Standartinis“ vienos laiko zonos tarifo planas 2020 metais sieks 14,9 cento už kWh su PVM (šiemet – 13 cento už kWh). „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą pasirinkę vartotojai nuo kitų metų už dieninę energiją mokėtų 16,8 cento už kWh (šiemet – 14,3 cento už kWh), o naktinę – 10,7 cento už kWh (šiemet – 10,0 cento už kWh).
Elektros tarifų planus „Namai“ ir „Namai plius“ pasirinkusiems vartotojams pastoviosios dedamosios nesikeis ir liks tokios pat kaip ir šiais metais, t. y. atitinkamai 3 ir 6 Eur su PVM per mėnesį. Vienos laiko zonos tarifo plano „Namai“ elektros kaina sieks 13,3 cento už kWh (šiemet – 11,4 cento už kWh), o „Namai plius“ – 12,8 cento už kWh (šiemet – 10,9 cento už kWh).
Dviejų laiko zonų tarifo plano „Namai“ dieninė ir naktinė elektros kaina atitinkamai sieks 15 cento už kWh (šiemet – 12,4 cento už kWh) ir 9,8 cento už kWh (šiemet – 9 cento už kWh). „Namai plius“ plano dieninė 2019 metų kaina sieks 14,4 cento už kWh (šiemet – 11,8 cento už kWh), o naktinė – 9,5 cento už kWh (šiemet – 8,7 cento už kWh).
Gamtinių dujų vartotojams, kurie dažniausiai naudoja dujines virykles ir suvartoja iki 300 kubinių metrų dujų per metus, kitąmet pastovioji tarifo dalis išliks 0,56 euro per mėnesį. Šiems vartotojams vieno kubinio metro dujų kaina nuo kitų metų sausio 1 dienos sumažės 16,7 proc., iki 55 cento už kubinį metrą su PVM (šiemet – 66 centai už kubinį metrą).
Gyventojams, kurie dažniausiai dujas naudoja šildymui ir per metus suvartojantiems iki 20 tūkst. kubinių metrų dujų, pastovioji tarifo dalis bus 3,99 euro per mėnesį. Vieno kubinio metro dujų kaina šiems vartotojams kitąmet sumažės 21,7 proc., iki 0,36 centų už kubinį metrą gamtinių dujų (šiemet – 46 cento už kubinį metrą).