G. Nausėda: aš tikrai aktyviai dalyvausiu formuojant Vyriausybę

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda.

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda patvirtino, kad su premjeru Sauliumi Skverneliu kalbėjo apie Vyriausybės formavimą. Pasak G. Nausėdos, dar sunku kalbėti apie konkrečias pavardes, bet patikino, kad jis aktyviai dalyvaus kandidatūrų į ministrus atrankoje.
"Įvyko darbinis susitikimas su premjeru. Aptarėme vidaus politinę situaciją, aptarėme situaciją Seime, aptarėme planus formuoti Vyriausybę. Šiandien dar sunku būtų pasakyti, kaip atrodys Vyriausybė, situacija turi nusistovėti", – teigė Daukanto aikštėje susirinkusiems žurnalistams G. Nausėda.
"Dėl koalicinės sutarties šiandien egzistuoja tik memorandumas. Todėl akivaizdžiai per ankstyvas laikas kalbėti apie pavardes ir konkrečias ministrų kandidatūras. Tik noriu konstatuoti vieną dalyką, kaip prezidentas, kuris yra išrinktas didžiosios Lietuvos gyventojų dalies, aš ketinu aktyviai dalyvauti Vyriausybės formavime, kandidatūrų parinkime, nes, mano įsitikinimu, laukia labai sudėtingas metas. Reikės profesionalių ir valstybei atsidavusių ministrų. Todėl prezidento vaidmuo čia bus labai svarbus", – sakė jis pridurdamas, kad ateityje labai svarbu bus laikytis finansinio stabilumo reikalavimų.
"2020 metų biudžetas bus taip pat nepaprastai svarbus, nes ekonomikos augimo tempas, deja, nespartėja. Dėl tos priežasties mums reikės laikytis finansinio stabilumo reikalavimų. Ir, kita vertus, nepamiršti tų pažadų kurie buvo pateikti: socialinės atskirties mažinimas, gerovės valstybės kūrimas. Visų šių klausimų nepamiršau ir visi jie yra mano omenyje", – teigė G. Nausėda
Prieš S. Skvernelio ir G. Nausėdos susitikimą premjero komandos nariai bei valdančiųjų "valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis buvo užsiminę, kad po šio susitikimo S. Skvenelis galiausiai praneš, ar traukiasi iš pareigų, kaip kad yra žadėjęs pralaimėjus prezidento rinkimus.
Ketvirtadienį "tvarkiečiai", "socialdarbiečiai" ir "valstiečiai" pasirašė partijų memorandumą dėl koalicijos plėtimo. Susitarime pažymima, kad premjeras savo pastą turėtų išlaikyti, o Seimo pirmininko postą siūlys socialdemokratų darbo partija. LSDDP pirmininkas Gediminas Kirkilas patvirtino, kad partija siūlys būtent jo kandidatūrą.