Iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą lėktuvu pargabenta dvylika kalinių

PD nuotr.
Iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą pargabenta 12 įtariamųjų ar nuteistųjų.
Lietuvos policija Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų transporto lėktuvu „Spartan“ įvykdė netradicinę operaciją – vienu skrydžiu iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą pargabeno net 12 įtariamųjų ar nuteistųjų. Ekstradicijos procesą vykdė 21 pareigūnas ir 1 slaugytoja. Skrydis iš Londono į Šiaulius įvykdytas ketvirtadienį vakare, sakoma pranešime.

Visi į Lietuvą pargabenti asmenys suimti pagal išduotą Europos arešto orderį, jie buvo pasislėpę nuo vykdomo ikiteisminio tyrimo arba jiems jau paskirtos laisvės atėmimo bausmės. Sprendimai dėl jų buvo priimti dar šių metų pradžioje, tačiau dėl prasidėjusios pandemijos ekstradicijos procesai buvo sustabdyti.

Toks ekstradicijos būdas leido sutaupyti nemažai valstybės lėšų, kurios būtų išleistos pargabenant kiekvieną iš suimtų asmenų atskirais skrydžiais. Ši ekstradicija policijai kainavo apie 7000 eurų, tuo metu vieno asmens ekstradicijos iš Jungtinės Karalystės kaina svyruodavo nuo 1500 iki 2000 eurų.

„Pandemija sukėlė tam tikrų nepatogumų vykdant ekstradicijas, todėl turėjome priimti sprendimą, kaip paspartinti šiuos procesus. Dar kartą įsitikinome, kad turime patikimus partnerius užsienyje, su kuriais pakankamai operatyviai galime spręsti kylančias problemas. Taip pat noriu nuoširdžiai padėkoti Lietuvos kariuomenei už operatyvią pagalbą įvykdant šią netradicinę operaciją“, – sako policijos vadovas Renatas Požėla.

 

Komentarai

Emilija    Pen, 2020-07-03 / 11:33
Kad ir tarp kokių blogų žmonių esi atsidūręs verta išlaikyti dorumą

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.