Kalintieji pataisos įstaigose draudžiamų „dovanų“ nesulaukė

KD nuotr.
Pataisos įstaigų pareigūnų radiniai: nuo telefonų iki narkotikų ir kitų draudžiamų daiktų.

Kaip ir kasmet šventiniu laikotarpiu šalies pataisos įstaigose dirbo sustiprintos pataisos pareigūnų pajėgos – padidintas patruliuojančių pareigūnų skaičius, atliktos netikėtos tiek patalpų, tiek asmenų apžiūros ir kratos, į pagalbą pasitelkta Kalėjimų departamento prevencinė grupė.

Per dvi šventines savaites pataisos įstaigose paimta 120 vienetų mobiliųjų telefonų, beveik 100 vienetų mobiliųjų telefonų ir kompiuterių priedų (atmintinių, SIM kortelių, įkroviklių ir kt.). Užkardyti net 25, kaip įtariama, narkotinių ar psichotropinių medžiagų patekimo į pataisos įstaigą atvejai. Ant nuteistųjų šventinio stalo nepateko daugiau kaip 150 litrų alkoholio – apie 130 litrų raugo ir beveik 25 litrai alkoholio ir skysčio, turinčio alkoholio kvapo.

Alkoholio ir raugo pareigūnai aptiko ne tik spintelėse, batų dėžėse, kitose jau gerai pareigūnams žinomose vietose, bet ir iš šiukšlių maišuose, tualetuose, kanalizacijos šulinyje. Keletą paslėptų plastikinių butelių su alkoholio kvapą skleidžiančiu skysčiu rasta net nuteistųjų koplytėlėje.

Paplušėti pareigūnams teko ir ieškant laisvės atėmimo vietose populiarių mažo dydžio mobiliųjų telefonų modelių – kadangi jie itin maži, juos lengviau paslėpti, o dėl mažo metalo kiekio juose, sunkiau aptikti. Tačiau pataisos pareigūnai jau įgudę ir šventines savaites telefonus traukė ne tik iš įprastinių slėptuvių, įrengtų įvairiuose balduose, induose, lubose, grindyse, maisto ir higieninių priemonių pakuotėse, bet iš veidrodžių, ventiliacijos angos, šviestuvo, šildymo broilerio, stalo kojos, rado užkastus kieme žemėje, paslėptus po tujomis, aptiko nuteistojo burnoje ir kitose kūno ertmėse.

Atliekant vieno nuteistojo visuminę kratą, sėdmens srityje ieškikliu buvo nustatytas svetimkūnis. Iš pradžių nuteistasis svetimkūnio buvimą savo organizme neigė, bet vėliau sutiko pareigūnams atiduoti kūno ertmėje slėptus „lobius“ – ne tik juodos spalvos paketą, kuriame buvo mobiliojo ryšio telefonas „L8 STAR“, dvi SIM kortelės, bet ir dar du permatomus paketus su, kaip įtariama, narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.

Daugiausia, kaip įtariama, narkotinių ir psichotropinių medžiagų šventinėmis dienomis pareigūnai aptiko nuteistiesiems siųstuose laiškuose – narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis impregnuojami įvairūs popieriaus lapai – laiškai, atvirukai ir pan., tikint, kad pareigūnai to nepastebės. Šių medžiagų rasta ir spintelės duryse įrengtoje slėptuvėje, lovos čiužinyje, tualete, pieštukinio dezodoranto flakonėlyje ir net rozetėje. Jos viduje prie nuteistojo lovos aptikta laikraščio skiautė su viduje neaiškios augalinės kilmės medžiagos grūdeliais.

Narkotines, kaip įtariama, medžiagas Šiaulių tardymo izoliatoriuje kalinčiam asmeniui buvo bandoma perduoti ir sportiniuose bateliuose – jie buvo paslėpti po kairės kojos padu.