Naujausios
Baltojoje sinagogoje ant tradiciškai išrikiuotų kelių eilių stalų netrukus jau buvo dėliojamos prekės: mezginiai ir nėriniai, iš vilnos velti darbeliai, odos, keramikos, metalo ir kitokie papuošalai, tapyti, siuvinėti paveikslėliai, atvirukai, kalėdinės dekoracijos, pinti krepšai, siūti lino maišeliai pirkiniams ir arbatoms, netrūko ir pačių arbatos žolelių, pririnktų, pridžiovintų. O kur dar kepti meduoliniai peliukai – ateinančių metų, 2020-ųjų simbolis, meduolių dėžutės, eglutės, imbieriniai sausainiai, įvairūs tortai, obuolių ir varškės sūriai – kepti, rūkyti, netgi pelėsiniai, rikiavosi stiklainiai medaus, raugintų kopūstų, obuoliai – dar išlaikę rudens sultingumą ir džiovinti skiltelėmis.
Prekymetyje paklausą turėjo Rimanto Stankūno medelyno saldieji ir rūgštieji džiovinti kultūriniai šermukšniai be jokio kartumo, Stefos Strakšienės, sertifikuotos tautinio paveldo gaminių puoselėtojos, varškės sūriai su kmynais, razinomis ir kitais priedais.
Būta netikėtų gaminių. Štai, Bronius Kukė, ūkininkaujantis Mergiūnų kaime, atsivežė ne tik medaus, vaško žvakių, bet iškepė paragauti ir savo užaugintų akologiškų grikių miltų plokštainį su lašinukais ir svogūnais. Iš Dzūkijos kilęs vyras sakė, kad dar reiktų pagal tradiciją įdėti grybų.
Nors kalėdinis prekymetis Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus darbuotojų organizuojamas jau daug metų, tarp prekybininkų pasitaikė ir naujokų. Pirmą kartą iš odos sukurtus kaklo papuošalus, pakabukus su akmenukais, keramika pristatė joniškietė Virginija Bėčienė. Šalia įvairių mugių senbuvės žagarietės Reginos Laimos Rimeikienės šiemet įsitaisė irgi pirmą kartą į prekymetį atvykusi Žvelgaičių kaimo bendruomenės pirmininkė Regina Gužauskienė, primezgusi kojinių. Kojinėmis, šiltomis kepurėmis nenusileido Stungių kaimo bendruomenės vadovė Dalia Labanauskienė ir kiti gražiadarbiai.
Kainos buvo pačios įvairiausios. Galėjai įsigyti ir suvenyrą už eurą, ir už keliasdešimt. Megztos vilnonės kojinės, priklausomai nuo siūlų kokybės, raštų ir pačių mezgėjų sprendimo, vienur kainavo vos penkis, kitur – 12 eurų.
Tradiciškai prekymetyje organizatoriai rinko gerumo krepšį, į kurį prekybininkai sudėjo įvairiausių dovanėlių, savo rankų darbo gaminių. Kai kurie aukojo ne po vieną. Visa tai keliaus kaip dovanos darželius lankantiems socialiai remtinų šeimų vaikams.
Šventinę nuotaiką dar labiau pakėlė gretimoje Raudonojoje sinagogoje koncertavę kolektyvai: Joniškio kultūros centro dainavimo studija „ETC“, VšĮ Joniškio ligoninės vokalinis ansamblis „Salvia“, Joniškio KC Satkūnų skyriaus popgrupė „Petnešos“. Koncerto metu veikė Algimanto Raudonikio meno mokyklos Atviro jaunimo centro arbatinė.