Į po­lik­li­ni­ką – per ap­lin­kui

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Norint patekti į Dainų pirminės sveikatos priežiūros centrą iš Tilžės gatvės tenka pėsčiomis padaryti nemažą apylanką – įstaiga aklinai aptverta.
Šiaulietė Veronika Norvilienė, ilgametė kultūros darbuotoja, nuo 1957 metų iki 1990-ųjų vadovavusi Šiaulių rajono bibliotekai, turi pastebėjimų Šiaulių miesto valdžiai.

Šios savaitės pradžioje į Dainų pirminės sveikatos priežiūros centrą po kelerių metų pertraukos pas gydytojus vykusią šiaulietę papiktino tai, kad dėl kaimynystėje vykstančių statybų, tapę sunku ten patekti – viskas aplinkui užtverta.

„Išlipus iš miesto autobuso ir norint patekti į polikliniką, reikia padaryti didžiulį lanką. Jaunam lengviau, o kaip man 90 metų senolei su lazdele į polikliniką nueiti, jeigu tiesaus praėjimo nėra?“ – svarsto gerbiama skaitytoja.

Įsitikinusi, kad kelionę palengvintų valdžios sprendimas nuversti šalia Šiaulių Dainų poliklinikos esantį prieš daugiau nei dešimtmetį pradėtą, bet taip ir nepabaigtą statinį – tuomet kelias į polikliniką gerokai sutrumpėtų – tai būtų palengvinimas ligotiems senoliams.

„Sakykit, kodėl miesto valdžiai taip nerūpi žmonės, kad net negali pasirūpinti patekimu pas gydytojus, surasti kompromisą su statytojais?“ – sako V. Norvilienė.

Pasak pašnekovės, valdžia miestiečius skriaudžia ir žudydama medžius.

„Vis Europos pinigai, Europos pinigai... Šimtamečiai medžiai žudomi, kad tik tie pinigai būtų įsisavinti. Valdžiai žmonės nerūpi, jų nuomonė neįdomi. Tik giriasi nuveiktais darbais. Kas per valdžia...“ – šviesuolės pastebėjimai – tiesiai iš jos lūpų.