Treneris rungtynes su Portugalijos futbolo rinktine vadina išskirtinėmis

E. Žaldario/LFF nuotr.
Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas.
Lietuvos futbolo rinktinės treneriai pasirinko komandos sudėtį rugsėjo 7 ir 10 dienomis vyksiančioms Europos čempionato atrankos rungtynėms su Ukraina ir Portugalija, rašo lff.lt.


Bilietai į rungtynes su Ukraina bei Portugalija jau parduoti. Futbolo gerbėjų dėmesį šią savaitę taip pat patraukė žinia, kad Portugalijos rinktinėje bus vienas geriausių pasaulio futbolininkų Cristiano Ronaldo.

"Turėsime išskirtines rungtynes. Atvyksta komanda, turinti savo gretose pasaulinės klasės žaidėjus, kurių pristatinėti nereikia. Manau, kad tai įvykis visam Lietuvos futbolui. Visi laukiame tos dienos, kai betarpiškai galėsime aikštėje pamatyti tą žmogų. Tokiose rungtynėse papildomai motyvuoti ar nuteikinėti žaidėjų nereikia, nes aplinka ir pilnas stadionas, rungtynių svarba padaro tą šventę, kurioje esame dalyviai. Tikrai tai neeilinis įvykis. Mums svarbiausia tinkamai pasiruošti", – sakė Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas.

Trenerių štabo pasirinktoje 23 žaidėjų sudėtyje lyginant su komanda, kuri buvo surikiuota vasarą prieš Liuksemburgą, pasikeitė visi trys vartininkai. Į ekipos sudėtį grįžta patyrę vartų sargai Ernestas Šetkus, Emilijus Zubas ir Vytautas Černiauskas.

Saugų grandyje vėl bus Mantas Kuklys ir Artūras Žulpa, kurie praėjusią stovyklą praleido dėl traumų, į ekipos sudėtį vėl įtrauktas ir Ovidijus Verbickas.

Dėl traumų rinktinei nepadės Arvydas Novikovas, Vaidas Slavickas, Justinas Marazas, Karolis Chvedukas. "Didžiausia netektis – Arvydo trauma. Jis norėjo ir veržėsi atstovauti rinktinei, bet aplinkybės nulėmė kitaip. Vaido netektis gerai žinome, linkime pasveikti ir stotis ant kojų. Taip pat trūksta Marazo, Chveduko, o Valskis išvyko į indiją", - apibendrino rinktinės strategas.
Šį kartą rinktinės treneris prie sudėties paskelbė ir keturių žaidėjų rezervą. Šie futbolininkai bus pasiruošę pakeisti kitus rinktinės narius, jei prireiktų. 

Kalbėdamas apie problemas, treneris įvardijo išsiderinusį A lygos tvarkaraštį ir nevienodą žaidėjų krūvį bei pasiruošimą. "Gaila, kad "Stumbras" pasitraukė iš čempionato, tas išderino tvarkaraštį ir žaidybinę praktiką. "Sūduva" sužaidė aštuonerias intensyvias rungtynes Europoje, jiems susikaupė fizinis ir psichologinis nuovargis. Vilniaus "Žalgirio" grafikas ne toks intensyvus. Po traumos grįžta Vaitkūnas, daug praktikos neturi Andriuškevičius, Palionis, Laukžemis. Gerai, kad atsirado galimybė į kitą klubą pereiti Černychui. Bet jo sugebėjimais, turbūt, neabejojate visi".

Pasak trenerio, rinktinėje dar ieškoma optimali taktinė schema. "Dabar toks etapas, kai galvoju, kaip atitinkamus žaidėjus priderinti prie taktinės schemos. Gaila, kad nėra draugiškų rungtynių. Viską tenka bandyti mūšio sąlygomis, praktikuoti nėra laiko. Tam tikrų žaidėjų pabandymas duoda informacijos. Bandėme su Serbija žaisti penkiais gynėjais ir tenka pripažinti, kad tai nebuvo geras sprendimas. Visgi gynėjų skaičius baudos aikštelėje neužtikrina vartų saugumo."

Rugsėjo 7-ąją LFF stadione vyks rungtynes su Ukraina, o rugsėjo 10-ąją – su Portugalija.
 

Komentarai

kostek    Tre, 2019-09-04 / 22:36
lietuvos futbolistai eilini karta gaus i kaulus nuo ukrainos ir portugalijos,ir taip viskas aisku 5-0, ir 8-0,nera lietuvoje nacionalinio futbolo stadiono su ziurovu vieru skaiciumiu bent koks 35,000 trisdesimt penki tukstanciai vietu ziurovams,kiekvienais metais lietuvos futbolistai sudineja kaip tarakonai vos pavelka kojas,apie kokis pergales gali buti kalba,jei lietuvos futbolo cempionate zaidzia 6 sesios futbolo komandos,per metus suzaidzia kiekviena komanda po 10 desimt rungtyniu ir vaizduoja cempionais,lietuvos futbolo federacija tai pinigu plovimo bunkeris organizacija klanas tinklas mafija,per futbola plauna simtus milijonu euru pinigu su visokiais suktais projektais,jei palyginti tarybiniu laiku vilniaus zalgirio komanda ,tai dabar tokios komandos nera lietuvoje jau 30 trisdesimt metu,isvogti stadionai sporto bazes sunaikinti sporto aikstynai,ir visi klubai iesko milijonu euru ,bet gaudami tuos milijonus nieko gero nesugeba pasiekti parodyti,lietuvos sportinikai gauna minimalias algas zaisdami futbola krepsini ir kitAS SPORTO SAKAS,IR ATEITI JAUNI LIETUVOS SPORTININKAI MATO TIK UZSIENIO KLUBUOSE KITOSE SALYSE KUR ZMONES VERTINA O NE VERGAIS LAIKO KAIP IPRASTA LIETUVOJE NUO KATALIKU KRIKSCIONIU BAZNYTINES ITAIGOS DARANT VALDZIAI ZMONES VERGAIS BE S MEGENU UZ MAZUS DARBU UZMOKESCIUIS ,KODEL VALDININKAI KLESTI MILIJONAIS EURU ,BAZNYCIU VERCHAI ITEISINTI VAGYS RELIGIJOJE AFERISTAI IR SUKCIAI KITU ZMONIU ISNAUDOTOJAI,SIULYDAMI KELTI VESTUVES TIK KATALIKU BAZNYCIOSE IMDAMI PO KELIS TUKSTANCIUS EURU KIS FUTBOLISTU KRFEPSININKU UZ SANTUOKOS PATVIRTINIMA,AR NE LEGALUS REKETAS VISOJE LIETUVOJE APVOGIANT JAUNUS SPORTININKUS TUKSTANCIAIS EURU UZ VESTUVES,JEI KAS PASTEBEJO ,TAI NEI VIENOJE LIETUVOS BAZNYCIOJE NERA TUOLETU,NORS PRISIK I KELNES BAZNYCIOJE KLAUSANT PASAKU KAD LIETUVOS SPORTININKAMS DIEVAS PADES LAIMETI PRIES UKRAINA IR PORTUGALIJA FUTBOLA ZAIDZIANT DAR KLEDESIAI PER MISIAS,KAD KREPSININKAI LAIMES PRIES AUSTRALIJOS BEDIEVIUS NETIKINCIUS ABUREGENUS LAUKINIUS HANIBALUS,TAIP LIETUVOS KATALIKU BAZNYCIU KUNIGAI SNEKA PER MISIAS BAZNYCIOS,SAKO GERIAU MIRKITE BET NEBUKITE KOMUNISTAIS KINAIS

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.