Vyriausybė pritarė siūlymui grąžinti „žaliąsias rodykles“

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Šviesoforas.
Vyriausybė trečiadienį pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui, grąžinti papildomas šviesoforų lenteles su žaliomis rodyklėmis.

„Siūlome Vyriausybės nutarimą dėl Kelių eismo taisyklių pakeitimo. Esmė šio pakeitimo – leisti galioti punktui, pagal kurį sankryžose pritvirtinta žalia rodyklė, leidžianti sukti į dešinę degant draudžiamajam šviesoforo signalui“, – Vyriausybės posėdyje sakė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Pasak jo, prieš nuimant „žaliąsias rodykles“ dauguma savivaldybių dirbo pagal paruoštą planą, atliko tam tikrus veiksmus, tačiau Vilniaus mieste jas pašalinus kilo vairuotojų nepasitenkinimas.

„Nustatėme, kad yra didelis vairuotojų nepasitenkinimas, nes nuėmus žaliąsias posūkio lenteles padidėjo spūstys, pralaidumas sumažėjo. Pagrindinė priežastis – Vilniaus miesto savivaldybė nepilnai įvykdė numatytas priemones ir (...) išnykus posūkiui į dešinę nebuvo performuotas šviesoforas nei suorganizuoti infrastruktūros pakeitimai“, – kalbėjo J. Narkevičius.

J. Narkevičius taip pat įvardijo, kad tose sankryžose, kur nėra galimybės „žaliųjų rodyklių“ pakeisti alternatyviomis priemonėmis, jos sugrįš visam laikui, tačiau ten, kur įmanoma įgyvendinti pakeitimus, „žaliosios rodyklės“ bus laikinos. Tai, anot ministro, bus derinama su Transporto kompetencijų agentūra.

Tuo metu ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad savivaldybės turėjo 5 metus pasiruošti eismo reguliavimo pakeitimams.

„5 metai buvo pasiruošti savivaldybėms. Galiausiais savivaldybės puikiai matė sankryžas ir transporto mazgus, kur neįmanoma kitomis priemonėmis išspręsti. Buvo galima kreiptis prieš metus. (...) Niekas nepadaryta per 5 metus ir visiškas aplaidumas“, – teigė S. Skvernelis.

Antradienį Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius sakė, kad Susisiekimo ministerijos siūlymai eismo problemų nesprendžia.

R. Šimašius taip pat teigė, kad sprendimas nuimti „žaliąsias rodykles“ 2014 metais buvo priimtas remiantis nepatikimais duomenimis.

„Deja, šiandien mieste ir kituose miestuose turime situaciją, kokia ir tegali būti, kai 2014 metų sprendimai buvo priimti remiantis, nepabijosiu (pasakyti. – ELTA), pseudotyrimu, be jokių duomenų, be jokios statistikos iš policijos ir sudarant tokį įspūdį, kad čia neva ES kažko reikalauja, taip manipuliuojant viešąja nuomone“, – sakė Vilniaus miesto vadovas.