Kai kuriose vietose prašys grąžinti lenteles su žaliomis rodyklėmis

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Didžiųjų šalies miestų savivaldybės kreipsis į Vyriausybę ir Susisiekimo ministeriją, prašydamos kai kuriose vietose sugrąžinti papildomas šviesoforų lenteles su žalia rodykle, penktadienį patvirtino Vilniaus miesto vicemeras Vytautas Mitalas.

„Atėjus naujiesiems metams mes matome, kad eismo situacija Vilniuje, kartu ir eismo saugumas, su žalių rodyklių nuėmimu nepagerėjo, o eismo situacija, eismo pralaidumas pablogėjo. Dėl to šiandien apsitarėme su kitais didžiaisiais Lietuvos miestais, kad kreipsimės į Susisiekimo ministeriją ir Vyriausybę, prašydami, kad tam tikrose vietose, kur nenukenčia eismo saugumas (...), mes galėtume žalias rodykles savivaldybių iniciatyva grąžinti“, – sakė V. Mitalas. 

„Mes esame kalbėję su Kaunu ir Klaipėda. Taip pat preliminariai esame kalbėję su susisiekimo ministru, kuris matytų prasmę svarstyti šitą klausimą“, – pridūrė jis.

Jo teigimu, Vilniuje yra apie 120 sankryžų, kuriose anksčiau buvo įdiegtos žalios rodyklės.

„Maždaug pusėje pertvarkėme, įdiegėme naujus infrastruktūros sprendimus, perprogramavome sistemas, tačiau vis tiek tai nepakeitė ir neišsprendė esminių miesto transporto iššūkių, o kai kuriose vietose, kur pėsčiųjų srautai susikerta su (automobilių. – ELTA) eismo srautais, situacija gali pablogėti”, – tikino Vilniaus vicemeras.

Jo teigimu, savivaldybė iššūkių mato ties Šilo ir Antakalnio, taip pat Žalgirio ir Kalvarijų gatvių sankryžomis.

„Kai kuriose vietose, esant žalioms rodyklėms, sukantieji į dešinę pasiskirstydavo ties žaliu ir raudonu šviesoforo signalu ir einantys pėstieji tada patirdavo mažiau automobilių srauto. To pasirinkimo nėra“, – teigė V. Mitalas.