Vilkiko kelionė – tiesiai į griovį: alkoholinius gėrimus vežęs vairuotojas – girtas

Policijos nuotr.
Nuskridęs nuo kelio vilkikas vertėsi griovyje.
Liepos 20 dieną, po 11 valandos, kelyje Šiauliai–Palanga, pavojingai manevruodamas „prisiskraidė“ vilkikas „Mercedes Benz“. Po avarijos vairuotojui nustatytas sunkus girtumas.

Apie pavojingai kelyje besiblaškantį vilkiką policijos pareigūnus informavo pro šalį važiavusi vairuotoja. Reagavimo skyriaus pareigūnai nuskubėjo pranešėjos nurodyta kryptimi – Kuršėnų link.

Netrukus pastebėtas iš priekio atvažiuojantis sunkiasvoris, kuris ir kėlė įtarimų pravažiuojančiai vairuotojai. Pareigūnai apsisuko ir, įjungę specialiuosius šviesos bei garso signalus, bandė vairuotoją stabdyti. Nepaklusęs įspėjimui, vyras tęsė kelionę dar apie kelis šimtus metrų, ne vieną kartą pavojingai įvažiuodamas į priešpriešinę eismo juostą.

Vilkikui priartėjus prie žiedinės sankryžos, vairuotojas nesugebėjo saugiai įvažiuoti į ją, pervažiavo apsauginį pylimą ir, apgadinęs kelis kelio ženklus, nuskriejo nuo kelio ir vertėsi į šalia esantį griovį.

Pribėgus policininkams, vairuotojas nesiorientavo aplinkoje, kalbėjo nerišliai, nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas.

Nustatyta, kad vilkiką, kuriuo buvo vežamas alkoholinių gėrimų krovinys, vairavo 44-erių metų Baltarusijos pilietis, jam alkoholio matuoklis parodė 2,54 promilės girtumą. Vyrą iš vilkiko salono išlaisvino Telšių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai.

Atvykę medikai vairuotojui suteikė pirmąją medicinos pagalbą. Nustačius, kad sunkių sužalojimų nėra, vairuotojas buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Jam pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl to, kad transporto priemonę vairavo būdamas sunkaus girtumo.

Laimei, nuo girto vairuotojo nenukentėjo kiti eismo dalyviai. Policija dėkoja piliečiams už atsakingą požiūrį į visuomenės saugumą bei pilietiškumą, informuojant apie įtarimą keliančius vairuotojus.