Tragediją sukėlė šiaulietis verslininkas

Socialinių tinklų nuotr.
Avarijos kaltininko vairuotas mersedesas po susidūrimo su BMW pakibo ant atitvarų.
Šeštadienio vakarą, 22 valandos 35 minutės, Kaune, Islandijos plente, kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda 99-ajame kilometre, įvykusioje avarijoje žuvo dviejų automobilių vairuotojai. Dar vienos mašinos vairuotojas ir keleivė buvo sužaloti. Avarijos sukėlėjas – automobilio „Mercedes Benz GL550“ 42 metų vairuotojas šiaulietis verslininkas Tomas R.

Policijos duomenimis, šiauliečio vairuojamas automobilis „Mercedes Benz“, važiuodamas prieš eismą, atsitrenkė į pirma eismo juosta važiavusį automobilį BMW 540, vairuojamą 61 metų vyro, kuris nuo smūgio atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiavusį automobilį „Škoda Octavia“, vairuojamą 31 metų vyro.

Tuo tarpu mersedesas po susidūrimo tėškėsi į kelio atitvarus, pakibo ant jų ir užsidegė.

Mersedeso vairuotoją iš degančios mašinos ištraukė pro šalį važiavę žmonės. Kiti gesintuvais bandė užgesinti kilusį gaisrą.

Į nelaimės vietą atskubėję specialiųjų tarnybų pareigūnai rado ne tik po visą kelią nuo susidūrimo smūgio išsvaidytas automobilių detales – pavarų dėžę, variklį ir kitas, bet ir žuvusius žmones.

Medikai konstatavo mersedeso vairuotojo mirtį.

Iš BMW iškritusio vairuotojo kūnas buvo prispaustas po priekine automobilio dalimi. Kūnas iškeltas, ugniagesiams naudojant hidraulinę gelbėjimo įrangą. Taip pat konstatuota jo mirtis.

Sužalotiems automobilio „Škoda Octavia“ vairuotojui ir 39 metų keleivei suteikta skubi pagalba. Rimtesnio gydymo jiems neprireikė, žmonės gydosi ambulatoriškai.

Susidūrimo metu iš mašinų, kurių vairuotojai žuvo, liko tik metalo laužo krūva.

Prireikė kelių valandų, kol magistralinio kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda danga buvo sutvarkyta ir eismas atnaujintas.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Bus atlikti visi ikiteisminio tyrimo veiksmai, patikslintos detalės, taip pat gautos specialistų išvados, ar mirtiną avariją sukėlęs Tomas R. avarijos metu nebuvo apsvaigęs, vairavo blaivus ir kokiu greičiu jis skriejo prieš susidūrimą.

Vis dėlto net ir paaiškėjus kraupiausioms šio įvykio detalėms, tyrimas greičiausiai bus nutrauktas, avarijos kaltininkui žuvus.

Žuvęs šiaulietis – teisėsaugai pažįstamas. Jo verslą prieš kelerius metus krėtė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba. Vyras anksčiau girtas buvo sulaikytas ir prie vairo. Už didesnį negu 1,5 promilės girtumą jam buvo iškelta baudžiamoji byla, skirta bauda, atimtas vairuotojo pažymėjimas. Iki šeštadienio avarijos teisės vairuoti šiaulietis dar nebuvo atgavęs, tačiau šio draudimo nepaisė.

Neatmetama, kad ir šiuokart jis vairavo išgėręs. Neoficialių šaltinių teigimu, šiaulietis su sutuoktine savaitgalį leido sanatorijoje, šventė gimtadienį. Paskui įvykęs konfliktas ir vyras, palikęs žmoną, sėdo prie jai priklausančio mersedeso vairo ir išvažiavo į Šiaulius.