Šiauliečiai „biznio“ planą įgyvendino Zarasų rajone

Šiaulių policijos nuotr.
Kanapių auginimo patalpa buvo aprūpinta visa geram derliui gauti reikalinga įranga.
Trys šiauliečiai, sugalvoję nusikalstamą kanapių auginimo ir jų platinimo verslą bei siekdami nepatekti į Šiaulių apskrities policijos akiratį, nutarė apsistoti tolėliau nuo Šiaulių. Nepaisant to, nusikaltimas greitai buvo išaiškintas.

Praėjusių metų pabaigoje buvo gauta duomenų, jog Šiaulių miesto gyventojai specialiai įrengtose patalpose neteisėtai augina didelį kiekį kanapių augalų, iš kurių vėliau, įtariama, gamina narkotines medžiagas. Informacijos tikslinimas pareigūnus nuvedė į už poros šimtų kilometrų esantį Zarasų rajoną.

Nedideliame miestelyje, kažkada buvusiose valgyklos bei parduotuvės patalpose, kriminalistai aptiko kanapėms auginti ir džiovinti skirtą erdvę. Joje buvo visa kanapių auginimo įranga – vėdinimo, laistymo, apšvietimo ir šildymo sistemos.

Narkotinių medžiagos gamybos ciklas veikė nepertraukiamai – kas mėnesį buvo sodinami vis nauji daigai naujam derliui užauginti. Konspiracijos sumetimais kanapių auginimas buvo dengiamas įmonės, vykdančios statybos darbus, veikla.

Šių metų sausio 14 dieną į Zarasų rajoną nuvažiavę Šiaulių kriminalistai surengė kanapių auginimo specialistų sulaikymo operaciją. Antrankiai buvo uždėti 36 ir 38 metų šiauliečiams. Manoma, kad pastarasis vyras kvaišalų auginimo ir gaminimo laboratorijoje gyveno nuolat ir rūpinosi optimaliomis augalų auginimo sąlygomis – tinkamu apšvietimu, vėdinimu, laistymu. Jo bendrininkas su dar vienu šiauliečiu talkindavo, nuimant derlių ar sodinant naujus augalus.

Per kratą pareigūnai rado tris plastikinius ir du tinklinius maišus su rūkyti paruoštais kanapių žiedais. Be to, buvo paimti 69 jau užaugę kanapių augalai ir 82 jauni jų daigai, vazonai, žemės, trąšos ir kita auginimui reikalinga įranga bei priemonės.

Sužinojęs apie bendrininkų sulaikymą, trečiasis šio „verslo partneris“ nutarė iš Lietuvos sprukti. Kriminalistai 34 metų šiaulietį pačiupo vasario 2 dieną, kai jis jau sėdo į tarpmiestinį autobusą, tikėdamasis pasiekti oro uostą ir išskristi į užsienį.

Sulaikytiesiems pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl didelio kanapių kiekio auginimo ir neteisėto disponavimo. Už tai įstatymas numato laisvės atėmimą nuo nuo dešimties iki penkiolikos metų.

38 metų įtariamajam skirta griežčiausia kardomoji priemonė – mėnesio suėmimas, jo bendrininkams – kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu.