Prostitučių „globėjas“ prarado laisvę

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Dveji metai ir keturi mėnesiai kalėjimo – tokią laisvės atėmimo bausmę Šiaulių apylinkės teismas skyrė prostituciją organizavusiam ir iš jos besipelniusiam Žilvinui Jankauskui.
Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį 38 metų Žilvinui Jankauskui. Vyras pelnėsi iš dviejų ukrainiečių prostitucijos ir organizavo dar vienos merginos atvykimą į Lietuvą tuo pačiu tikslu.
„Darbo“ merginoms nuolat ieškojusiam anksčiau septynis kartus teistam (paskutinį kartą už analogišką nusikaltimą) Ž. Jankauskui teismas skyrė dvejų metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Viską pripažino

Ž. Jankauskas prisipažino kaltu dėl to, kad organizavo prostituciją ir iš to pelnėsi, organizavo vienos merginos atvykimą prostitucijos tikslais, taip pat prisipažino, kad savigynai ir merginų saugumo užtikrinimui neteisėtai laikė ir nešiojosi teleskopinę lazdą, kuri priskiriama prie D kategorijos nešaunamųjų ginklų.

Kadangi Ž. Jankauskas kaltu prisipažino, teismas jo atžvilgiu iškeltą baudžiamąją bylą išnagrinėjo sutrumpinto įrodymo tyrimo tvarka.

Nustatyta, kad kaltinamasis turi daug skolų, dėl to padarė išvadą, kad pagrindinis nusikaltimo motyvas – savanaudiškos paskatos, siekis gauti turtinės naudos iš prostitucijos organizavimo.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad Ž. Jankauskas prisipažino ir gailėjosi nusikaltęs. Jo atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikalstamas veikas padarė būdamas recidyvistas.

Įkliuvo pačiame „verslo“ įkarštyje

Nustatyta, kad Ž. Jankauskas nuo 2018 metų birželio 12 dienos iki 2019 metų liepos 18 dienos organizavo ir pelnėsi iš dviejų ukrainiečių prostitucijos bei gabeno dar vieną ukrainietę jos sutikimu prostitucijai į Lietuvą.

Merginos dirbti prostitutėmis į Lietuvą atvykdavo savo noru. Viena ukrainietė buvo atvykusi septynis kartus, kita – kartą. Atvykdavo trumpam – savaitei ir kiek ilgiau.

Ž. Jankauskas rūpinosi gyvenamosios vietos joms suradimu. Merginų apgyvendinimui bei lytinių paslaugų teikimui ieškojo ir nuomojo butus Vilniuje bei Klaipėdoje, o 2019–ųjų liepą – Šiauliuose.

Kaltinamasis aprūpino ukrainietes higienos ir prostitucijos paslaugų teikimui reikalingomis priemonėmis.

Internetiniame portale Ž. Jankauskas paskelbdavo skelbimus apie merginų teikiamas seksualines paslaugas, nurodydavo savo kontaktinius telefono numerius, nustatydavo teikiamų seksualinių paslaugų įkainius.

SMS žinutėmis vyras bendravo su pagal skelbimus besikreipusiais asmenimis, derino su jais teikiamų seksualinių paslaugų laikus, o suderinęs, nurodydavo butų adresus, kur bus suteiktos seksualinės paslaugos už pinigus ir apie tai jas informuodavo.

Ž. Jankauskas gaudavo pusę dviejų ukrainiečių iš prostitucijos uždirbto atlygio, tiksliai ikiteisminio tyrimo metu nenustatytą sumą pajamų.

Tęsdamas nusikalstamą sumanymą, Ž. Jankauskas 2019 metų liepą organizavo dar vienos ukrainietės atvykimą iš Berlyno į Vilnių. Kaltinamasis ukrainietę pasitiko Vilniaus oro uoste ir tą pačią dieną buvo sulaikytas policijos pareigūnų.