Prasidėjus lydekų sezonui, rasti pirmieji pažeidimai

AAA nuotr.
Pažeidėjui, sugavusiam mažesnę negu 50 centimetrų lydeką ir jos nepaleidusiam į vandenį, teks atlyginti žalą gamtai ir sumokėti baudą.
Balandžio 20–21 dienomis Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių valdybos pareigūnai vykdė gyvosios gamtos kontrolės reidus prie vandens telkinių ir tikrino, kaip žvejai laikosi Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių.

Per dvi dienas patikrinta dešimt vandens telkinių ir per 60 žvejų. Buvo nustatyti keturi Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių reikalavimų pažeidimai, iš kurių trys šiurkštūs.

Balandžio 21 dieną, vykdant iš valčių žvejojančių žvejų kontrolę Švedės tvenkinyje, nustatytas asmuo, kuris mėgėjiškos žūklės įrankiais buvo pagavęs lydeką, neatitinkančią Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyto leidžiamo pagauti žuvies dydžio, tai yra žuvis buvo mažesnė negu 50 centimetrų. Pažeidėjui pasiūlyta gera valia atlyginti padarytą 145 eurų žalą gamtai, taip pat bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Žvejai turi nepamiršti, kad pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles galima naudoti ne daugiau kaip 4 žvejybos įrankius ir iš jų ne daugiau kaip du įrankius, jei žvejojama masalui naudojant žuvelę ar jos gabalėlį. Taip pat leidžiama sugauti tris ne mažesnes kaip 50 centimetrų lydekas.

 

Susijusios naujienos