Vietoj kompiuterio ekrano – meškerė ir tyvuliuojantis ežeras

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Kairių ežere varžėsi jaunieji žvejai. Jaunesniems padėjo tėvai, vyresni žvejojo savarankiškai.
Ant Kairių ežero (Šiaulių r.) kranto savaitgalį varžėsi jaunieji žvejai. Čia surengtos pirmosios vaikų varžybos plūdine meškere. Organizatoriai taip tikisi vaikus ir paauglius „ištraukti“ iš kompiuterių bei telefonų ir padidinti žvejų entuziastų gretas.

Sekmadienio rytą ant Kairių ežero pylimo išrikiuotos meškerės: kas žuvį gaudo savarankiškai, kam padeda tėvai. Varžybas organizavusio žvejų klubo „Kairiai“ vadovas Vaidas Globetans teigia: dalyvių atvyko 15, jie ne tik iš Kairių, bet ir iš aplinkinių Žadžiūnų, Eimučių bei Šilėnų miestelių.

Organizatorių atstovas sako, kad jauniausiems dalyviams – vos penkeri, šešeri metai. Todėl jiems leidžiama tėvų pagalba, nors ir stengiamasi laikytis tų pačių sportinės žūklės taisyklių, kurios taikomos suaugusiesiems. Anot V. Globetans, šios varžybos – tai šventė ir galimybė vaikams užsiimti prasmingesne veikla nei sėdėti namuose.

„Visgi užsiėmimas, man atrodo, malonesnis. Netgi ir tėvam būtų smagiau matyt vaiką su meškere rankoj, negu kad su telefonu lovoje“, – sako V. Globetans.

Varžybos truko tris valandas, o apdovanojimai vyko dviejose amžiaus kategorijose – iki 10 metų ir iki 16 metų. Jaunesniųjų grupėje pirmą vietą užėmė Laurynas Kvedaras – jam pavyko sugauti beveik kilogramą žuvies. 900 gramų laimikio sužvejojo antros vietos laimėtojas Tautvydas Joniškis. Trečioji vieta atiteko 300 gramų žuvies sugavusiam Arminui Brajai.

Iki 16 metų amžiaus grupėje pirmas buvo Martynas Joniškis su 240 gramų laimikio, antras – Gvidas Kvedaras su 110 gramų žuvies, trečias – Jonas Jablonskis, sužvejojęs 80 gramų laimikio.

V. Globetans pastebi: dabar žvejyba vaikams ne tokia įprasta veikla, kokia buvo prieš keliasdešimt metų. Tad varžybos yra gera proga paskatinti ne tik žvejoti, bet ir įsitraukti į klubo veiklą.

Žvejai Kairiuose susibūrė dar 1970 metais. Ilgainiui būrelio veikla nutrūko, o prieš penkerius metus ilgametę tradiciją perėmė atkurtas klubas „Kairiai“.

Jo vadovas tikisi kitais metais vėl surengti vaikų varžybas plūdine meškere. Tačiau ar pavyks, parodys laikas... bei pandemija.