Policijos pareigūnas blaivėsi areštinėje

Policijos nuotr.
Nors jau penkerius metus girtas prie vairo sėdęs pareigūnas policijoje nedirbo, jo elgesį svarstys kolegos iš Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriaus.
Kovo 3-iosios rytą Šiaulių rajone, Bubių kaime, Šiaulių apskrities policijos Kelių policijos tarnybos pareigūnai sustabdė automobilį „Volkswagen Passat“, kurį vairavo akivaizdžiai neblaivus policijos pareigūnas, Patrulių rinktinės vyriausiasis patrulis.

32 metų sulaikytasis tikrintis girtumą atsisakė. Girtumo patikros vengimas vairuotojo nuo atsakomybės negelbėja – už tai yra numatyta baudžiamoji atsakomybė. Todėl vairuotojas buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę, jam pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl transporto priemonių vairavimo, esant apsvaigus nuo alkoholio.

Kolegų akiratyje atsidūręs pareigūnas šiuo metu policijoje nedirbo. 2010 metais įsidarbinęs, 2015 metų gruodį jis išėjo vaiko priežiūros atostogų, kuriose yra iki šiol, nes, gimus antram vaikui, vyras vėl pasinaudojo teise pratęsti atostogas.

Nors sulaikytasis ir buvo atostogose, tačiau nustatyta tvarka jo elgesį įvertins Imuniteto ir vidaus tyrimų skyrius, kurio darbuotojai jau pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl galimo pareigūno vardo pažeminimo.

Pagal Vidaus tarnybos statutą, pareigūno vardo pažeminimas yra vienas iš atleidimo iš tarnybos pagrindų.