Policijai žinomas vagis apsilankė ir Šiaulių krašte: vogė momentines loterijas ir pinigus

Policijos nuotr.
Įtariamuoju tapusį vyras skandina ne viena vagystė.
Šiaulių mieste bei rajone apsivogęs 26 metų Plungės rajono gyventojas greičiausiai nė nenutuokė, kad bus demaskuotas ir sulaikytas policijos.

Stebino vagies įžūlumas

Praėjusių metų lapkričio 30-osios rytą vienos Kuršėnuose esančios parduotuvės darbuotoja pasigedo kasoje buvusių momentinės loterijos bilietų.

Apsaugos darbuotojai peržiūrėjo vaizdo kamerų įrašus ir buvo apstulbinti įžūlaus vieno parduotuvės lankytojo elgesio. Tuo metu, kai ties viena kasa išsirikiavo pirkėjų eilutė, jis priėjo prie kitos kasos, kurioje pardavėjos nebuvo, nusiėmė apsauginę loterijos bilietų uždangą ir pasiėmė krūvą momentinės loterijos bilietų.

Greitu žingsniu vyras pasišalino iš parduotuvės.

Ilgapirštis parduotuvei padarė 328 eurų turtinę žalą. Jis, anot apsaugos darbuotojų, anksčiau šioje parduotuvėje nematytas.

Ikiteisminį tyrimą dėl vagystės pradėjusiems Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnams, turėjusiems įtariamojo nuotrauką, tąkart nustatyti jo asmenybės nepavyko.

Šių metų kovą tas pats vyras vėl apsireiškė Šiaulių krašte, šįkart – Šiauliuose. Iš viename prekybos centre esančio soliariumo jis nugvelbė 1 180 eurų, Vagystę įvykdė tuo metu, kai soliariumo administratorė buvo be priežiūros palikusi stalą, kurio stalčiuje laikomi pinigai, ir nuėjo atlikti soliariumo kabinos dezinfekcijos.

Vėliau peržiūrėjus vaizdo kamerų įrašus, buvo matyti, kaip į soliariumo studiją užeina vyras, ir, pasinaudojęs ant lentynėlės laikomu stalčiaus raktu, be vargo jį atsirakino ir pasiglemžė rastus pinigus.

Įtariamojo asmenybę ir gyvenamąją vietą pavyko nustatyti tik tada, kai vyro nuotrauka buvo išplatinta gretimų apskričių pareigūnams, mat dėl vagysčių įžūlumo kilo minčių, jog vyras turėtų būti ne nusikalstamo pasaulio naujokas, vadinasi, pareigūnams gerai pažįstamas.

Migravo po visą šalį ir vogė

Nuojauta neapvylė. Netrukus Šiaulių tyrėjams paskambino Klaipėdos apskrities policijos Rietavo komisariato viršininkas Marius Vaičikauskas ir pranešė, kad šiauliečių ieškomas vyras gyvena Plungės rajone, jis yra septynis kartus teistas už įvairias nusikalstamas veikas, daugiausiai už vagystes įvairiose Lietuvos vietose.

Kurį laiką Švedijoje gyvenęs plungiškis, čia irgi turėjo daug reikalų su teisėsauga.

Kolegų iš Rietavo pastangomis įtariamasis buvo ir sulaikytas.

Šiaulių tyrėjai ikiteisminį tyrimą dėl jo padarytų vagysčių Šiaulių krašte jau baigė ir greitu laiku vyrui teks išklausyti teismo nuosprendį. Jo laukia dar ne vienas teismo posėdis, nes ikiteisminius tyrimus dėl jo padarytų nusikalstamų veikų tiria ir kitų Lietuvos rajonų tyrėjai.