Panevėžio mero apklausa baigta

Redakcijos archyvo nuotr.
Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas kaltinamas piktnaudžiavimu tarnyba. Netrukus byloje ketinama pradėti baigiamąsias kalbas.
Šiaulių apygardos teismas liepos 14 dieną nagrinėjamoje baudžiamoje byloje baigė kaltinamojo Panevėžio miesto savivaldybės mero Ryčio Mykolo Račkausko apklausą. Byloje kaltinamąja dėl piktnaudžiavimo pripažinta ir mero patarėja Gintarė Maskoliūnienė bei privačiame sektoriuje konsultavimo, viešinimo srityje dirbęs vilnietis M. V., kurio byla nutraukta jam mirus. Mero apklausai prireikė iš viso dviejų teismo posėdžių.

 

Liepos 14 dieną vykusiame posėdyje buvo tęsiama dar gegužę pradėta R. M. Račkausko apklausa. Iš pradžių buvo išklausyti atitinkami slaptai įrašyti pokalbiai, po to meras atsakinėjo į valstybės kaltintojos, kitų teismo proceso dalyvių užduotus klausimus. Kaltinamasis kai kurių pokalbių detalių pakomentuoti negalėjo, nes jų tiesiog neprisiminė. Tačiau pabrėžė, kad šiuose pokalbiuose jis jokio kriminalo neįžvelgia. Anot kaltinamojo, įvairiuose pasitarimuose jis visada akcentuodavęs, kad už savivaldybės lėšas perkamos paslaugos negali turėti nieko bendra su asmenine politine veikla. Kaltinamasis pažymėjo, jog sudarytos minėtų viešųjų pirkimų sutartys iki šiol nėra nuginčytos, šias sutartis meras pavadino absoliučiu pozityvu.

Valstybės kaltintoja teisiamojo posėdžio pradžioje teismui pateikė papildomos medžiagos – Kriminalinės žvalgybos atliktų konkrečių veiksmų metu gautus duomenis. Šie dokumentai buvo prijungti prie bylos. Kaltinamųjų gynėjai pageidavo su šiais dokumentais susipažinti. Todėl jie teismo paprašė, kad trečiadienį byloje dar nebūtų užbaigtas įrodymų tyrimas. Advokatai teigė, jog susipažinus su naujai pateikta medžiaga, gali kilti papildomų klausimų, gal ir prašymų. Pateikti papildomą medžiagą valstybės kaltintoja buvo įpareigota teismo.

Teismas atkreipė dėmesį, kad artimiausiame posėdyje pageidautina pereiti prie baigiamųjų kalbų.

Bylos duomenimis, Panevėžio meras, talkinant patarėjai G. Maslauskienei, galbūt davė neteisėtus nurodymus miesto savivaldybės administracijos tarnautojams. Įtariama, taip buvo siekiama, kad organizuojamų viešinimo ir komunikacijos srities viešųjų pirkimų konkursų, organizuojamų savivaldybės, laimėtoja taptų su M. V. susijusi įmonė. Taip pat gali būti, jog su šiuo asmeniu iš anksto buvo suderintos paslaugų kainos, perkamų paslaugų apimtys, kitos detalės. Buvo susitarta ir dėl tolesnio bendradarbiavimo, kad konsultacines paslaugas Panevėžio miesto savivaldybė ir ateityje pirks iš vilniečio atstovaujamos bendrovės.

Baudžiamoji byla, kurioje ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, Šiaulių apygardos teisme pradėta nagrinėti 2019 metų vasarą.