Pakruojo rajone pričiupti brakonieriai

AA nuotr.
Brakonieriška žvejyba baigiasi baudomis ir net teismu.
Aplinkos apsaugos departamento Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcija pričiupo du brakonierius. Apie abu pranešė pilietiški gyventojai.

Valties likimą spręs teismas

Pranešimą, kad Baublės tvenkinyje žvejojama su dešimčia meškerių, aplinkosaugininkai gavo prieš kelias dienas. Patikrinus informaciją, rastos aštuonios meškerės, 22 skrituliai ir tinklas. Rasta ir laimikio – trys lydekos.

Žvejojęs asmuo tikino, kad tai privatus tvenkinys ir įrankių skaičius čia neribojamas.

Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės numato, kad vandens telkiniuose, kurie bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso valstybei ir ūkio subjektams, žvejojama laikantis nustatytų žvejybos valstybiniuose vandens telkiniuose reikalavimų. Taigi, nors didžioji minėto telkinio dalis priklauso privačiam asmeniui, žvejyba turi būti vykdoma pagal minėtas taisykles.

Pažeidėjas už pagautas tris lydekas turėjo atlyginti gamtai padarytą žalą – 435 eurų. Kartu jis neteko visų draudžiamų ir nedraudžiamų žvejybos įrankių bei valties.

Medžiaga perduota teismui, nes brakonieriškoje žvejyboje naudota valtis, kurią pagal surinktus duomenis privaloma registruoti.

Aplinkosaugininkai laukė per naktį

Paskutinį gegužės penktadienį pilietiški žvejai informavo, kad Pakruojo rajono, Laičių II tvenkinyje, pastatyti tinklai. Informacijos tikrinti išvyko Pakruojo ir Šiaulių aplinkos apsaugos inspekcijų pareigūnai.

Aplinkosaugininkai visą naktį praleido pasaloje stebėdami pažeidėją, kuris, pastatęs tinklus, ramiai sau miegojo ir laukė ryto.

Ryte vyras buvo sulaikytas tikrindamas tinklą. Be draudžiamo tinklinio įrankio, žvejybai jis naudojo dešimtį skritulių ir tris meškeres.

Neteisėtos ir nesėkmingos žvejybos metu sugavo vieną lydeką, tris lynus ir raudžių, kuojų bei karosų, kurių bendras svoris 6,6 kilogramo. Paskaičiuota žala žuvų ištekliams siekia 384,4 euro, ir ją brakonieriui teks atlyginti.

Kartu iš pažeidėjo paimti visi žvejybos įrankiai, guminė valtis, o gyvos žuvys paleistos atgal į tvenkinį.

Komentarai

Žvejas    Ket, 2020-06-04 / 16:18
Vėl pradėjo tinklais žuvis naikint. Vandens banditai. Mes su meškerėle laukiam, kad užkibtų, o jie... Būkim pilietiški, pamatę ar sužinoję skambinkim 112. (Sako Pamūšije ir Titoniuos brakonieriai su tinklais siautėja. Išmuš ir jų valanda.
kike    Ket, 2020-06-04 / 16:55
Vandens teršėjai daugiau žuvų sunaikina, bet ten aplinkosauga dirba neskubėdama. Na, va kokį meškeriotoją pagauti, pagrindinis jų tikslas. Reikia rezultatų, kad nesumažintų etatų.
TATA    Pen, 2020-06-05 / 14:42
...žiūrėkim, bratkos, netik kas prie vandens, ant vandens, bet įkišus galvą ir kas po vandeniu.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.