Neblaivius vairuotojus neretai sustabdo kliūtys

Policijos nuotr.
Vieną neblaivų sustabdė kelio ženklas. Tiesa, smūgio jis neatlaikė.
Girtų vairuotojų „derlius“ šiurpina. Nuo gegužės pradžios Šiaulių apskrities policijos pareigūnai jau sulaikė 31 neblaivų vairuotoją, iš kurių dvylikai nustatytas lengvas, o devyniolikai – vidutinis arba sunkus girtumas.
Kai kuriuos neblaivius vairuotojus sustabdo tik kelyje netikėtai pasitaikę medžiai, vartai, grioviai.
Policijos nuotr.
Girtų vairuotojų „nuopelnai“.

Du keleiviai ir nė vieno vairuotojo

Antradienio naktį Radviliškio rajone patruliavusiems policijos pareigūnams buvo pranešta apie, įtariama, neblaivaus asmens vairuojamą automobilį „Ford Mondeo“. Pareigūnams pradėjus stabdyti įtarimų sukėlusią transporto priemonę, vairuotojas padidino greitį ir mėgino sprukti.

Negana to, policijos ekipažui bandant aplenkti sprunkantį fordą, jį vairavęs asmuo pavojingai manevravo ir kėsinosi nustumti pareigūnų automobilį nuo kelio.

Pirmiausia užmiesčio keliais, o vėliau ir Radviliškio gatvėmis bėglys skriejo dideliu greičiu, nepaisydamas nei policijos švyturėlių, nei šviesoforų signalų. Vairuotojo nestabdė ir tai, kad žiedinėje sankryžoje automobilis išvažiavo iš važiuojamosios kelio dalies, pervažiuodamas pylimą, ir kliudė kelio ženklą. Po šio manevro sprogo „Ford Mondeo“ padanga, todėl bėglys buvo priverstas sustoti.

Automobilyje policijos pareigūnai aptiko keleivių vietose įsitaisiusius du akivaizdžiai neblaivius 29-erių ir 34-erių metų Pakruojo rajono gyventojus bei tuščią vairuotojo sėdynę. Abu vyrai neigė vairavę automobilį ir atsisakė paaiškinti įvykio aplinkybes.

29-erių „keleiviui“ nustatytas vidutinis girtumas – 2,23 promilės, o jo draugas blaivumą tikrintis atsisakė. Abu vyrai sulaikyti, o dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Į medį, tvorą, griovį

Tai – ne vienintelė istorija, kai neblaivų vairuotoją sustabdo kokia nors kliūtis – pakelės medis, tvora, stovintis automobilis.

Gegužės 3 dieną Šiauliuose neblaivus (3,06 promilės) 51 metų vyras automobiliu „Ford Mondeo“ atsitrenkė į garažo vartus, o kitas neblaivus (2,14 promilės) šiaulietis, gimęs 1966 metais, automobiliu „Lexus RX“ pataikė į medį.

Gegužės 12 dienos popietę Šiaulių rajone neblaivaus (1,76 promilės) 20-mečio vairuojamo automobilio „Audi A4“ nesustabdė jokia kliūtis, tad jis nuvažiavo nuo kelio. Kartu važiavusiems keleiviams prireikė medikų pagalbos.

Policija primena, kad už transporto priemonės vairavimą esant neblaiviam, kai nustatytas didesnis nei 1,5 promilės girtumas, gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.