Buvęs Šiaulių „princas“ vos išvengė kalėjimo

Redakcijos archyvo nuotr.
Vladas Baranauskas „prisivairavo“ neblaivus.
Kadaise Šiaulių nusikalstamos grupuotės lyderis Vladas Baranauskas, pravarde Baranis, už vairavimą esant girtam Šiaulių apylinkės teisme pripažintas kaltu ir tik per plauką neprarado laisvės.

Teismas, subendrinęs su anksčiau skirta bausme, 64-erių šiauliečiui skyrė devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Jos atlikimas, paskyrus įpareigojimus, atidėtas dvejiems metams.

Teisę trejus metus vairuoti transporto priemones praradęs V. Baranauskas taip pat turės sumokėti 4 486 eurų baudą.

Nuteistajam taipogi teks pakloti konfiskuotino automobilio „Toyota Corolla Verso“, kurį girtas vairavo, vertę atitinkančią sumą – 1 850 eurų.

Neblaivus prie vairo V. Baranauskas sėdo pernai lapkričio viduryje. Policijos pareigūnai jį pričiupo Šiauliuose, Žemaitės ir Algirdo Juliaus Greimo gatvių sankryžoje, kur, vairuodamas automobilį „Toyota“, susidūrė su automobiliu „Mazda“.

V. Baranauskas pasitikrinti girtumą įvykio vietoje atsisakė, nors buvo akivaizdžiai neblaivus. Dėl šio fakto iškelta baudžiamoji byla.

Teisme šiaulietis savo kaltę kategoriškai neigė. Neigė jis ir tai, kad vengė tikrintis girtumą, kuris vėliau gydymo įstaigoje buvo nustatytas 1,14 promilės.

Tuo tarpu liudytojai šioje byloje patvirtino, kad avarijos sukėlėjas buvo neabejotinai girtas, nors kelis kartus prašomas, girtumą tikrintis ir atsisakė. Nuo vairuotojo, anot liudytojų, sklido stiprus alkoholio kvapas, abejonių nekėlė ir vairuotojo kalba, gestai bei tai, kad V. Baranauskas tuojau po avarijos sugalvojo nueiti. Policijos pareigūnai jį sulaikė tolėliau nuo sankryžos.