Mergaitę išgelbėjusiam kelmiškiui – Angelo sargo statulėlė

Policijos nuotr.
Kelmės gyventojas Ričardas Krikštanavičius – pilietiškumo pavyzdys. Už gražų poelgį vyrui įteikta Angelo sargo statulėlė.
45 metų Kelmės gyventojas Ričardas Krikštanavičius šių metų vasarą išgelbėjo šešiametę mergaitę nuo tragiškų padarinių ir padėjo operatyviai sulaikyti įtariamąjį. Vyras už pilietišką poelgį pagerbtas policijoje.

Padėką R. Krikštanavičiui išreiškė mergaitės tėvai ir policijos pareigūnai bei pasikėsinimą išžaginti tiriantys Šiaulių apskrities policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos tyrėjai. Už pilietiškumą ir aktyvumą rugsėjo 30 dieną Šiaulių apskrities policijos viršininko pavaduotojas Marius Jablonskas ir Smurtinių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkė Agija Burkauskienė jam įteikė Angelo sargo statulėlę.

Birželio 26-ąją kelmiškio žvilgsnį patraukė po langais vis praeinantis vaikinas ryškiais oranžiniais marškinėliais. Po to Ričardas išgirdo ir balsą – jaunuolis kažką pakvietė ateiti. Prie lango sėdėjęs vyras išvydo, kaip jaunuolis su maža mergaite nueina link toliau esančio nuosavo gyvenamojo namo. Ričardui pasirodė keista, kad jie ėjo pro krūmus, nors eiti aplink būtų buvę daug patogiau.

Netrukus iš tos vietos, kur su mergaite nuėjo jaunuolis, pasigirdo mažametės klyksmas ir maldavimas paleisti. Žolėse, tarp krūmų, Ričardas pamatė tą patį ryškiais marškinėliais dėvintį vaikiną, kuris rankomis smūgiavo gulinčiai ant žemės mergaitei. R. Krikštanavičius pabandė šūksmais nutraukti smurtavimą, nepažįstamasis tik po antro šūktelėjimo pakėlė galvą ir pradėjo žvalgytis. Šia akimirka pasinaudojusi mažametė pabėgo, o smurtautojas atsistojo ir nuėjo.

Kelmiškis pačiupo automobilio raktelius, išbėgo lauk ir, čia sutikęs du dėl išgirstų riksmų sunerimusius kaimynus, sėdo su jais į automobilį ir išvažiavo ieškoti mergaitės skriaudėjo. Rasti nepavyko.

Grįžęs į įvykio vietą, vyras atvykusiems policijos pareigūnams apibūdino įtariamojo išvaizdą. Įtariamasis rastas pievoje, netoli gatvės, kurioje vyko nusikaltimas. 23 metų Kelmės rajono gyventojui buvo uždėti antrankiai, jis suimtas. Alkoholio matuoklis jam nustatė 2,04 promilės girtumą. Dėl pasikėsinimo išžaginti mažametę ne kartą už vagystes ir kitus nusikaltimus teistam asmeniui pareikšti įtarimai.

Neaišku, kuo būtų pasibaigęs minėtas įvykis, jei ne R. Krikštanavičiaus reakcija į mergaitės klyksmą.

Susijusios naujienos