Melas prieš girtą avarijos sukėlėją atsisuko kitu galu

Policijos nuotr.
Girtų „linksmybių“ pasekmės liūdnos.
Girtas prie automobilio vairo sėdęs ir eismo įvykį Pakruojo rajone sukėlęs bei iš jo pasišalinęs 29 metų Joniškio rajono gyventojas išsigando atsakomybės dėl savo poelgio ir bandė gelbėtis melu. Tačiau Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai melagystę netruko išsiaiškinti.

Laukuose pastebėtas sulamdytas automobilis

Vasario 24-osios rytą policijos pareigūnams pranešta, kad Pakruojo rajone, šalia kelio Bitaičiai-Stačiūnai, laukuose, stovi nuo kelio nuvažiavęs ir kelio ženklą nulaužęs automobilis „Ford Focus“. Žmonių aplink nebuvo, tik mėtėsi alkoholio buteliai.

Išsiaiškinta, kad automobilio savininkas gyvena Joniškio rajone, o Pakruojo rajone, Stačiūnų kaime, turi giminaičių.

Apsilankę pas pastaruosius, tyrėjai sužinojo, kad išvakarėse pas juos ir svečiavosi iš Joniškio atvykęs sūnėnas. Vėlai vakare po vaišių alkoholiu šis išvažiavęs.

Kaimo gyventojai pareigūnams pasakojo, kad jie vasario 24-osios rytą vaikiną matė kaimo parduotuvėje–bare geriantį alų, o po to kažkas atvažiavo ir jį išsivežė.

Kai joniškiečiui pradėjo svilti padai, jis vasario 26 dieną kreipėsi į policiją su pareiškimu, kad pasigedo savo fordo, kurį vasario 23-osios vakarą paliko stovėti Pakruojo rajono Stačiūnų kaime, Ilgosios gatvėje.

Vyras nurodė sužinojęs, kad su jo transporto priemone buvo padarytas eismo įvykis, iš kurio buvo pasišalinta, ir jis įtaria, jog jo automobilis buvo pavogtas. Pareiškimo pabaigoje jis prašė surasti asmenis, kurie pavogė automobilį ir juos nubausti.

Melagis „skilo„

Pareigūnai nustatė ne automobilį pavogusį asmenį, o automobilį eismo įvykyje apgadinusį asmenį. Tai buvo pats pareiškėjas.

Tyrimo metu buvo surinkta pakankamai duomenų, liudijančių, kad „Ford Focus“ vairavo pats jo savininkas. Vėliau tai pripažino ir pats vairuotojas, jis pasisakė buvęs girtas. Po sukelto eismo įvykio išsigandęs atsakomybės ir nutaręs pareigūnus suklaidinti tariama vagyste.

Už melagingą pranešimą joniškiečio atžvilgiu kovo 18 dieną pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Baudžiamasis kodeksas už tokią nusikalstamą veiką numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.