Girtutėlis kelių policininkas sukėlė avariją ir pasišalino

Policijos nuotr.
Ketvirtadienio rytą neblaivus Kelių policijos tarnybos 21 metų pareigūnas Šiauliuose, Architektų gatvėje, nesuvaldė automobilio „Ford Focus“, apgadino tris šalikelėje stovėjusius automobilius. Pasekmės – apgadinti niekuo dėtų vairuotojų automobiliai.
Birželio 25-osios rytą Šiaulių apskrities Patrulių rinktinės pareigūnai į areštinę uždarė savo kolegą, Kelių policijos tarnybos Kelių policijos kuopos vyriausiąjį patrulį M. K. 21-erių pareigūnas, būdamas sunkaus girtumo, sukėlė avariją ir iš įvykio vietos pasišalino.
Alkoholis, panašu, nesvetimas ne tik eiliniams eismo dalyviams, bet ir pareigūno uniformą vilkintiems vairuotojams.

Karjera baigta

Metus ir devynis mėnesius Kelių policijoje dirbęs pareigūnas sulaikytas po to, kai neblaivus Šiauliuose, Architektų gatvėje, nesuvaldė savo vairuojamo automobilio „Ford Focus“, apgadino tris šalikelėje stovėjusius automobilius ir iš įvykio vietos pasišalino.

Kelių patrulis, ne tarnybos metu ir neuniformuotas važiavęs nuosavu automobiliu, surastas ir sulaikytas nuo Karaliaučiaus gatvės į laukus vedančiame keliuke. Jam nustatytas sunkus – 2,56 promilės – girtumas.

Kaip ir visi eismo dalyviai, kuriems nustatomas didesnis nei pusantros promilės girtumas, jis buvo uždarytas į areštinę ir dėl vairavimo išgėrus pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Taip pat pareigūno atžvilgiu pradėta administracinė teisena – dėl pasišalinimo iš eismo įvykio.

Šiaulių apskrities policijos Imuniteto ir vidaus tyrimų skyrius dėl galimo tarnybinio nusižengimo bei pareigūno vardo žeminančios veikos vyriausiajam patruliui pradėjo tarnybinį patikrinimą.

Kadangi vyriausiasis patrulis yra baigęs Lietuvos policijos mokyklą ir policijos gretose neišdirbo penkerių metų, jam nusimato didžiuliai finansiniai nuostoliai – tokiais atvejais privaloma atlyginti visas mokymosi išlaidas. Suma, kurią jaunam pareigūnui teks sugrąžinti – daugiau nei penki tūkstančiai eurų.

Karjera baigta

Šiaulių apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas apgailestauja dėl tokio pareigūnui nederančio elgesio.

„Tai gėda, kurios kartėlį teks nuryti visam kolektyvui. Gėda ir praradimas, – sakė Šiaulių apskrities policijos vadovas, – Tas jaunas, sveikas ir daug sportuojantis žmogus pats save nubaudė – jo karjera policijoje baigta“.

Kelių policininkas birželio 25-osios naktį, apie pirmą valandą, anot R. Sarapo, baigė tarnybą. Sėdo į savo automobilį ir išvyko. Paryčiui, pusvalandis po ketvirtos, buvo gautas pranešimas apie girto vairuotojo viražus Architektų gatvėje.

Kur ir su kuo pareigūnas gėrė alkoholį, jo privatus reikalas. Esmė – girtumo faktas ir pasekmės. Anot R. Sarapo, „deja, pasekmės galėjo būti daug skaudesnės, ir tada apie neblaivaus pareigūno sukeltą avariją galėjo būti kalbama visai kitaip“.

Girti ir įsiutę

Pastarųjų dienų atvejis nėra vienintelis. Vairuoti būdami neblaivūs sėda ne tik policininkai, bet ir kitų tarnybų pareigūnai. Ir ne tik vairuoja, kai kurie girti paleidžia kumščius.

Šiaulių apskrities policija 2018 metais, 2019-aisiais ir 2020-aisiais atliko po vieną tarnybinį patikrinimą dėl pareigūnų vairavimo išgėrus.

2019 metų lapkričio 8 dieną Šiaulių apskrities policijos areštinėje atsidūrė girtas Patrulių rinktinės Kinologų būrio vyriausiasis patrulis. Gyventojo pranešimą, kad Šiauliuose, Kviečių gatve važiuoja greičiausiai neblaivus vairuotojas, policija gavo prieš septintą valandą ryto. Operatyviai sureagavę pareigūnai sustabdė nurodytą automobilį „Opel Vectra“. Paaiškėjo, kad už vairo – kolega, 23 metų policijos kinologas.

Iš pradžių tikrintis girtumą jis atsisakė. Vis tik po valandos jo girtumas buvo nustatytas alkoholio matuokliu. Paaiškėjo, kad patrulis vairavo būdamas vidutinio girtumo – 1,55 promilės. Pakartotinio pūtimo metu nustatyta 1,46 promilės.

Konstatavus tokią pareigūno veiką, pagal Lietuvos Respublikos Vidaus tarnybos statutą pareigūnas atleistas iš tarnybos. Jis policijoje dirbo trejus metus.

Lygiai po mėnesio, 2019 metų gruodžio 7 dieną, Palangos pareigūnai sulaikė ir į areštinę uždarė kumščius Palangoje, J. Basanavčiaus gatvėje esančiame klube paleidusį kolegą iš Šiaulių. Sulaikytasis buvo 0,89 promilės neblaivumo. Šiaulių apskrities policininkas įtartas smurtu prieš moterį ir vyrą.

Areštinės gultą per 2018 metų Kalėdų šventes teko išmėginti Šiaulių apskrities policijos komisariato Viešosios tvarkos Konvojaus būrio vyriausiajam postiniui 46 metų P. E. Šis pareigūnas už grotų pateko įtartas smurtu artimoje aplinkoje. Jis pasitikrinti blaivumą atsisakė. Buvo uždarytas į areštinę. Dėl fizinio skausmo sukėlimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

2017 metų rugsėjo 9-osios rytą Naujojoje Akmenėje buvo sustabdytas automobilis BMW 330, kurį vairavo uniformuotas (vyko į tarnybą) neblaivus (0,66 promilės) Šiaulių apskrities (PGV) Akmenės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys-gelbėtojas 25 metų G. G.

2016 metų birželio pabaigoje Kretingos rajone, kelyje Šiauliai–Palanga, neblaivus prie BMW530 vairo įkliuvo ir 26 metų Kuršėnų ugniagesys. Jam nustatytas 0,58 promilės girtumas.

2015-ųjų liepos 26-ąją Šiauliuose, Girulių gatvėje, sulaikytas viešąją tvarką pažeidęs neblaivus 24 metų Šiaulių apskrities PGV ugniagesys gelbėtojas. Jam nustatytas 2,25 promilės girtumas.

2013 metų lapkričio 14-osios vakarą Šiauliuose, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, esančiuose namuose, konflikto metu neblaivus (1,58 promilės) Šiaulių apskrities PGV ugniagesys gelbėtojas sumušė žmoną.

Pamokas išmoksta ne visi

„Reikia pripažinti, operatyviųjų tarnybų pareigūnai savo darbe patiria didžiulį stresą. Ne visi kreipiasi pagalbos į psichologus, o alkoholį kai kurie, deja, įsivaizduoja kaip atsipalaidavimo būdą. Pabrėžiu, pareigūnai negimsta pareigūnais, jie pirmiausia yra žmonės, lygiai tokie, kaip ir didžiuma visuomenės, kurioje alkoholis yra tradicija. Žmonės klysta. Deja, sugriaudami karjerą“, – sako Šiaulių apskrities policijos viršininkas R. Sarapas.

Policijoje nuolatos vyksta užsiėmimai ir skaitomos paskaitos pareigūnams, kurių esmė užkirsti kelią girtavimui. Pamokas išmoksta ne visi.