Girtos trijulės nuotykius nutraukė pakelės medis

Policijos nuotr.
Po smūgio į medį automobiliui „Opel Frontera“ reikalinga reanimacija.
Balandžio 17 dieną, prieš 18 valandą, Pakruojo rajone, Šikšnių kaime, Sodžiaus gatvėje, nuo kelio nulėkė ir į medį rėžėsi automobilis „Opel Frontera“. Kas sėdėjo prie vairo, kol kas neaišku. Visi eismo dalyviai buvo neblaivūs.

Kompanija girtėjo akyse

Nuvykę į nurodytą gatvę Šikšnių kaime Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai rado tik apgadintas dviejų medžių žieves. Automobilio ten nebuvo.

Pasišalinusio iš eismo įvykio automobilio paieška tyrėjus atvedė į toje pačioje gatvėje tolėliau esančio namo kiemą. Čia stovėjo sudaužytas „Opel Frontera“, apie kurį vaikščiojo trys jauni vyrai, du iš jų – nepilnamečiai. Alkoholio matuoklis parodė, kad visi jie neblaivūs. Kompanija girtėjo pareigūnų akyse – iš pradžių 27 metų vaikinui nustatytas 1,47 promilės girtumas, o po keliolikos minučių pakartotinio patikrinimo alkotesterio rodmenys siekė 2,41 promilės. 16-mečiui pirmą kartą nustatytas 0,88 promilės girtumas, o pakartotinio patikrinimo metu – 1,59 promilės. Šis faktas bylojo, kad alkoholis buvo vartotas neseniai, nes jo koncentracija didėjo. 15-mečiam nepilnamečio broliui alkoholio matuoklis parodė 0,66 promilės. Pakartotinai jis tikrintas nebuvo, nes dėl sužalotos galvos medikai jį išvežė į ligoninę. Jam diagnozuotas galvos sumušimas, smegenų sukrėtimas, viršugalvio žaizda. Sužalotasis gydomas Šiaulių moters ir vaiko klinikoje.

Kuris vairavo – tyli

16-metis sužalojimų ir ligoninės išvengė, tačiau atsidūrė policijoje, nes nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų, nepaisė jų įspėjimo, kad, jei nesiramins, jam bus taikyta administracinė atsakomybė. Kadangi asmuo į tai nereagavo, tad prieš jį teko panaudoti fizinę prievartą bei antrankius ir uždaryti policijos pareigūnų tarnybinio automobilio laikinojo sulaikymo patalpoje. Būdamas čia, vaikinas ir toliau necenzūriniais žodžiais įžeidinėjo policijos pareigūnus, į darbą paleido kojas ir spardydamas suskaldė keletą laikinojo sulaikymo patalpos vietų.

16-mečiui buvo surašytas protokolas už tris administracinius nusižengimus – statutinių valstybės tarnautojų teisėtų nurodymų nevykdymo, pareigūnų garbės ir orumo pažeminimo ir alkoholinių gėrimų vartojimo, kai tai daro jaunesni negu dvidešimties metų asmenys. Chuliganui taip pat teks atlyginti turtinę žalą už policijos tarnybinio automobilio apgadinimą.

Šalia apgadinto automobilio buvęs 27 metų vaikinas su pareigūnais nekonfliktavo. Ant jo veido ir kojos buvo matyti greičiausiai avarijos metu patirti sužalojimai. Po poros dienų šis vaikinas kreipėsi į medikus ir jam buvo diagnozuotas kojos pėdos piršto lūžis.

Nustatyta, kad automobilis priklauso sodyboje, kurioje jis buvo rastas, gyvenančiam vyrui, pas kurį vyko išgertuvės, tačiau jis, pirminiais duomenimis, pasivažinėjime nedalyvavo.

Kas iš automobiliu važiavusios trijulės automobilį vairavo, nė vienas nedrįsta prisipažinti, visi tvirtina, kad nieko nežino ir nieko neatsimena. Kadangi eismo įvykyje sužaloti net du žmonės, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ir jo metu bus atliktas kriminalistinių tyrimų specialistų surinktų įkalčių tyrimas, kuris ir padės identifikuoti vairuotoją.