Girto pakruojiečio nuotykiai baigėsi areštinėje

Policijos nuotr.
Policijos pareigūnams teko panaudoti ir antrankius, ir ašarines dujas, kol pavyko pažeidėją sutramdyti.
Vairuotojo pažymėjimo neturintis 27 metų Pakruojo rajono gyventojas, gerai policijai pažįstamas asmuo, rugpjūčio 27 dieną savo rajono keliuose surengė šou, kuris baigėsi areštinėje.

Minėtą dieną Pakruojo rajone dirbusių Šiaulių apskrities Kelių policijos tarnybos pareigūnų dėmesį atkreipė vienoje Pakruojo miesto degalinėje įtartinai manevruojantis automobilis. Nutarę patikrinti vairuotojo blaivumą, pareigūnai nusekė paskui į užmiestį pasukusią transporto priemonę ir, įsijungę garso bei šviesos signalus, pareikalavo sustoti.

Automobilis sustojo, tačiau pareigūnams prieinant, vėl pajudėjo. Važiuodami iš paskos, policininkai per garsiakalbį ne kartą išsakė reikalavimą sustoti, ir jiems pasirodė, kad vairuotojas suprato. Automobilis sustojo, tačiau vidury kelio. Po to vairuotojas staiga įjungė atbulinės eigos pavarą ir persekiojamas automobilis trenkėsi į policijos tarnybinio automobilio priekinę dalį.

Policijos pareigūnams prišokus prie bėglio ir pareikalavus jį išlipti, šio vyro vairuojamas automobilis dar kartą šovė į priekį ir dideliu greičiu nuvažiavo link Klovainių.

Klovainiuose vairuotojas vis dėlto teikėsi sustoti, tačiau iš automobilio išlipti atsisakė. Reikalavimą įvykdė tik po įspėjimo panaudoti elektros impulsinį prietaisą. Vyras koneveikė pareigūnus, jiems priešinosi, tad teko surakinti jį antrankiais.

Bėglys nenusiramino ir pasodintas į tarnybinį automobilį – kojomis spardė automobilio langą, dėl to teko panaudoti ašarines dujas.

Sulaikytasis pasirodė pareigūnams gerai pažįstamas Pakruojo rajono gyventojas. Jis teisės vairuoti nėra įgijęs, tačiau prie automobilio vairo sulaikomas ne pirmą kartą.

2019 metų vasarį Pakruojyje jis vairavo ne tik neturėdamas tam teisės, bet dar ir neblaivus. Tąkart jam buvo nustatytas 0,76 promilės girtumas. Už tai skirta 1 150 eurų bauda ir trims metams atimta teisė vairuoti.

Šįkart pakruojietis irgi atrodė neblaivus. Tikrintis girtumą jis iš pradžių atsisakė, o kai pagaliau sutiko, alkoholio matuoklis parodė 2,02 promilės girtumą. Kadangi vyrui nustatytas vidutinis girtumas, jis atsidūrė areštinėje, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Dėl to, kad nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų, pažeidėjo atžvilgiu pradėta administracinė teisena.

Administracinė teisena pradėta ir kartu važiavusiam automobilio keleiviui, irgi Pakruojo rajono gyventojui. 56 metų vyrui buvo nustatytas sunkus girtumas – 2,8 promilės. Iš automobilio jį teko iškrapštyti jėga. Pareigūnams aršuolis negailėjo necenzūrinių žodžių.