Apatinį trikotažą demonstravusiam „modeliui“ ir jo draugui gresia atsakomybė

Įsiutęs radviliškietis iki trumpikių demonstratyviai išsirengė prekybos centro salėje, esą norėdamas parodyti, kad nieko nepavogė.
Vieno Radviliškio prekybos centro darbą savo chuliganišku elgesiu sutrikdę vyrai eilinį kartą sulaukė teisėsaugos dėmesio. Jiems buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, kuris pastarosiomis dienomis jau baigtas.

Vienas pasišalino, du sukėlė skandalą

38 metų radviliškiečiui teks baudžiamoji atsakomybė ir jo elgesį vertins bei bausmę skirs teismas, o 31 metų jo bendrininkas nubaustas administracine tvarka.

Šių metų vasario 15 dieną, apie 21 valandą, į parduotuvę įžengė trys vyrai, kurių du dėvėjo bokso pirštines, daugiau pirkėjų nebuvo. Vienas jų įsivėlė į diskusiją su apsaugininku dėl kaukės dėvėjimo, nes buvo be jos, kiti nuėjo į prekybos salę.

Įtariama, kad pirmasis, kalbindamas apsaugos darbuotoją ir demonstruodamas jam bokso pirštines, turėjo užduotį atitraukti jo dėmesį nuo po parduotuvę vaikštančių vyrų, kad šie galėtų nugvelbti prekių. Tačiau juos parduotuvės apsaugininkas pradėjo atidžiai stebėti, o jį kalbinęs vyras iš parduotuvės pasišalino.

Apsaugininkui situaciją kontroliuojant per vaizdo kameras, kilo pagrįstų įtarimų, kad vyrai prekių bus prisidėję ne tik į pirkėjo krepšį, bet ir į savo rankinę bei užantin. Įtarimą kėlė vieno itin išsipūtusi striukė. Prieš savaitę jis buvo sulaikytas, kai pro šios parduotuvės kasą išėjo nesumokėję už prekes.

Šįkart jo, einančio pro kasą, apsaugininkas paprašė užeiti į kabinetą ir leisti jį patikrinti. Vyras įvairiais necenzūriniais žodeliais apsaugininką pasiuntė toli ir, mosuodamas bokso pirštinėmis apmautomis rankomis, jį pastūmė bei taikėsi smūgiuoti.

Įsismarkavęs radviliškietis į darbą paleido ne tik rankas, bet ir kojas – spardė parduotuvės krepšelius, sieną, vaikų atrakcijai skirtą žaislinį arklį. Į incidentą įsitraukė ir jo draugas.

Nors apsaugininkas pastarojo tikrinti nebuvo ketinęs, šis pradėjo šaukti, kad nieko neėmė ir ėmė išsirenginėti. Kaip vėliau jis paaiškino, iki apatinių kelnaičių išsirengė tam, kad įrodytų, jog jis nieko neturi pavogęs.

Abu parduotuvės lankytojai elgėsi agresyviai ir neadekvačiai, todėl buvo kreiptasi pagalbos į policiją. Atvykę pareigūnai sulaikė nuolat radviliškiečių, ir ne tik jų, gyvenimą trikdančius Radviliškio gyventojus. Prekybos salėje buvo rastas numestas šokoladų prigrūstas vyrams priklausantis krepšys.

Pasižymėję ne kartą

38 ir 31 metų sulaikytieji – puikiai pažįstami teisėsaugininkams.

Už vagystes, plėšimus, viešosios tvarkos pažeidimus daug kartų teistas 31-erių parduotuvėje apsinuoginęs vyras iš bausmės atlikimo vietos į Radviliškį sugrįžo praėjusių metų kovą. Tada bausmę jis atliko taip pat už chuliganišką elgesį viešojoje vietoje – prie vienos kavinės sumušė vyrą, sulaužydamas jam žandikaulį.

Grįžęs iš Pataisos namų, vyras trikdė ne tik vietos gyventojų ramybę. Spalį jam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės bei turto sugadinimo Klaipėdoje. Vyras su bendrininku įtariami 200 tūkstančių eurų vertės cigarečių vagyste iš vienos bendrovės.

Šių metų sausio pabaigoje neblaivus radviliškietis buvo atvesdintas į Radviliškio rajono policijos komisariatą administracinio nusižengimo protokolui surašyti. Vyras bendrauti su pareigūnais noro neturėjo, tad vėl surengė protestą. Tik šįsyk ne nuogą, o agresyvų – sugadino komisariato durų apsaugines žaliuzes, kėdę ir ketino sprukti lauk, tačiau buvo sučiuptas. Už turto sugadinimą jam pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Jo 38 metų draugas žinomas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio teisėsaugininkams. Už vagystes ir viešosios tvarkos pažeidimus jis daug kartų teistas Ispanijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Lietuvoje.

Šiuo metu šis vyras su bendrininku yra įtariamieji ikiteisminiame tyrime dėl sausio 21 dieną padaryto plėšimo Radviliškyje.

Nuo jų nukentėjo 60-metis vyras, ankstų rytą automobiliu važiavęs namo.

Kai du gatve ėję vyrai jo automobilį apmėtė sniego gniūžtėmis, susinervinęs vairuotojas išlipo lauk ir pamėgino gauti atsakymą į klausimą: „Ką darote?“. Atsakymo sulaukė kastuvo ir rankų smūgiais į galvą.

Po suduotų smūgių radviliškietis nugriuvo ant žemės, o jį užpuolę asmenys įlindo į automobilį, paėmė ten buvusį krepšį su maisto dėžute, akiniais, vaistais bei kitais daiktais, ir pasišalino. Sulaikyti įtariamieji buvo neblaivūs. Kaip ir per paskutinį incidentą prekybos centre.

Vasario 15 dieną sulaikytam 38 metų „boksininkui“ nustatytas 1,87 promilės girtumas ir jis dėl viešosios tvarkos pažeidimo stos prieš teismą.

Apatinio trikotažo demonstruotojui nustatytas 1,27 promilės girtumas. Pastarojo organizme buvo rasta ir metamfetamino. Už psichotropinių medžiagų vartojimą ir nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą jis nubaustas pagal Administracinių nusižengimų kodeksą piniginėmis baudomis.