Žiemos taurės finale – pirmasis sezono trofėjus

Beatos ŠTAMPACHOVOS/ LMFA nuotr.
Šiaulių „Gintros“ futbolininkės apgynė Žiemos taurės turnyro čempionių vardą ir tuo pačiu iškovojo pirmąjį šio sezono titulą.
Šiaulių „Gintros“ futbolininkės Žiemos taurės turnyre Kauno manieže finale 5:2 (3:0) pranoko Vilniaus MFA „Žalgiris-MRU“ vienuolikę, apgynė čempionių vardą ir iškovojo pirmąjį šio sezono titulą. Geriausia komandos žaidėja finale buvo pripažinta Alika Keene.

Finale pirmąsias savo rungtynes šiame sezone sužaidė dvi „Gintros“ žaidėjos, sugrįžusios į rikiuotę po traumų, – Rimantė Jonušaitė ir Madison Gibson, kuri savo debiutą pažymėjo įvarčiu.

Rungtynės prasidėjo greitu šiauliečių įvarčiu – jau 6-ąją mačo minutę į priekį komandą išvedė tiksliai baudos aikštelėje sužaidusi Jelena Čubrilo.

Praėjus vos kelioms minutėms po pelnyto įvarčio Dovilė Dockaitė išprovokavo varžovių pražangą baudos aikštelėje ir pati stojusi realizuoti 11 metrų baudinio padarė tai sėkmingai – 2:0.

Prabėgus dar dešimt minučių trečiąjį susitikimo įvartį po kampinio pelnė A. Keene ir jau atrodė, kad šiose rungtynėse intrigos nebebus.

Vis dėlto po pertraukos žalgirietės baltos vėliavos dar nekėlė. Baudos smūgį sėkmingai realizavusi Ugnė Lazdauskaitė sušvelnino rezultatą – 3:1.

Intriga sugrįžo dar po keliolikos minučių kai ta pati U. Lazdauskaitė pabėgo nuo mūsiškių gynėjų ir akistatoje vienas prieš vieną antrą kartą nuginklavo Aušrinę Bikutę – 3:2.

Toks šaltas dušas Lietuvos čempiones privertė sunerimti ir grįžti į kovą su maksimalia koncentracija. Aukščiausią pavarą įjungusios mūsiškės sugebėjo atsitiesti ir įtvirtinti savo pranašumą. Itin svarbų įvartį leidusį vėl kiek lengviau atsikvėpti nuo į nugarą alsuojančių varžovių pelnė aikštėje po keitimo pasirodžiusi M. Gibson – 4:2.

Tašką finale padėjo Dovilė Gailevičiūtė, kurios baudos smūgis skriejo į varžovių vartų tinklą bei sugrąžino įtikinamą 3 įvarčių persvarą – 5:2.

Po pergalės vyriausiasis komandos treneris R. Viktoravičius sveikino komandą su pirmuoju trofėjumi šį sezoną, tačiau tuo pačiu pažymėjo pernelyg didelį atsipalaidavimą dėl kurio varžovės sugebėjo sugrįžti į rungtynes.

„Visų pirma noriu pasveikinti komandą su apgintu titulu. Vis dėlto tai, kaip jį iškovojome man nelabai patiko. Esu tikras, kad tos atkurtos intrigos galėjo ir nebūti, jeigu ne žaidėjų atsipalaidavimas po pertraukos. Mums stigo koncentracijos, progų realizacijos, tam tikrais momentais tikslumo ir greičio. Laimei, sugebėjome laiku susiimti ir neprisidaryti dar daugiau problemų. Šiandien sudėtyje jau turėjome po traumų grįžusias Madie ir Rimantę. Visi džiaugiamės galėdami vėl jas matyti aikštėje. Abejoms žaidėjoms dar reikia grįžti į ritmą, sustiprinti savo kūną ir silpnąsias vietas, kad galėtų rungtyniauti šimtu procentų. Dabar laukia kitas pasirengimo etapas Turkijoje, kur turėsime intensyvią treniruočių stovyklą bei du kontrolinius mačus. Kol kas viskas pagal planą“, – po rungtynių mintimis dalijosi treneris.

2021 m. A lygos pirmenybės startuos paskutinį kovo mėnesio savaitgalį.